Instagram ve Messenger’ın Sevilen Özelliği, Sonunda WhatsApp’a da Geliyor!

WhatsApp, hem Facebook Messenger hem de Instagram’daki bir özelliğe emsal biçimde, bir iletiye klavyeyi kullanmaya gerek kalmadan, kalp emojisi ile reaksiyon verebileceğiniz bir özelliği test ediyor. Tüm bu iletileşme uygulamalarının sahibi Meta, lakin tüm internet kullanıcıları bu üç uygulamayı da cep telefonlarında tutmayabiliyor. Bu yüzden de şirket, hepsinin benzeri özelliklere sahip olmalarını istiyor.  

Bildirilere klavyeyi açmadan, tek bir emoji ile reaksiyon vermek, uzun uzun bir şeyler yazmaktan daha pratik görülüyor. Bu sayede karşınızdaki kişi bildirisi okuduğunuzu, lakin yorum yapacak vaktiniz olmadığını anlayabilir. Bunu, örneğin Instagram DM’de ye da Facebook Messenger’da bir iletinin üzerine parmağınızı basılı tutup açılan emoji seçeneklerinden birini kullanmaya benzetebiliriz. WhatsApp’da ise bir iletiye fakat klavyeyi açıp yanıt verebiliyoruz.

Çabucak çabucak tüm toplumsal medya uygulamalarının bir biçimde iletileşme bileşeni de bulunuyor. Lakin kimileri başkalarından daha düzgün çalışıyor.

İletilere emoji ile reaksiyon vermek, ağır bir mesajlaşmanın yaşandığı WhatsApp için de ülkü bir seçenek üzere görünüyor, lakin şimdiye kadar hizmete girmemişti. Artık bu özelliğin WhatsApp’ın yeni sürümlerinde olacağını öğrendiğimize nazaran, bundan diğer hangi özelliklerin ödünç alınacağını merak etmeye başlayabiliriz.

Kaynak: Chip

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.