Modayı Metaverse’e Taşıyan Space Runners’a 10 Milyon Dolar

Hayatımıza eşi gibisi görülmemiş bir süratle giren Metaverse dünyasının moda üzerine kurulmuş birinci markalarından olan Space Runners, 10 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu. Kurucu ortakları ortasında Türk teşebbüsçü Deniz Özgür’ün de yer aldığı Space Runners daha evvel Coinbase, Avalanche, Docusign üzere dev şirketlere yatırım yapan Polychain Capital, Pantera, Accel Ventures, Jump Capital ve Core Ventures, Space Runners’ın yeni yatırımcıları oldu. Şirketin kurucu ortaklarından Won Soh “Space Runners, 5 ay içerisinde 40 kişilik mükemmel bir gruba ulaştı. Aldığımız bu ikinci yatırım ile 9 haneli bir şirket değerlemesine ulaştık. Bu sene içerisinde Unicorn olmayı hedefliyoruz.” sözleriyle Space Runners’ın büyüme amacını açıkladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, yatırımcılar ortasında Animoca Brands kurucusu Yat Siu, Twitch kurucusu Justin Kan, BitTorrent kurucusu Ashwin Navin, Rotten Tomatoes kurucusu Patrick Lee, Crunchyroll kurucusu Kun Gao ve Kabam kurucusu Holly Liu’nun yer aldığı tabir edildi.

Moda dünyasının Metaverse’te yayılması bekleniyor

Mevzuyla ilgili açıklamalarda bulunan isimlerden biri, Pantera Capital’in ortağı Paul Veradittakit oldu. “Fon olarak, Space Runners’ın moda ile etkileşim kurmanın yeni bir yolunu mümkün kılma vizyonunu desteklemekten gurur duyuyoruz. Moda metaversede şahısların kimliğini ve kültürünü tabir edebilmesi için şahane bir araç. Bu nedenle, fizikî dünyada 2 trilyon dolarlık moda sanayisinin sanal dünyada çok daha yüksek olmasını bekliyoruz.” sözlerini kullanan Veradittakit, dalı nelerin beklediğini anlattı.

Space Runners birinci NFT koleksiyonu olan NBA Champions ayakkabı koleksiyonunu, NBA Şampiyonları Kyle Kuzma ve Nick Young ile birlikte geçen Aralık ayında piyasaya sürmüştü. Toplam kıymeti 10 milyon dolar olan koleksiyonun satışı 9 dakika altında tamamlandı ve şirket bu satışı ile büyük bir muvaffakiyete imza attı. Toplumsal kanallarında 500 bin kişinin üzerinde bir topluluğa sahip olan Space Runners, dünyanın birinci moda temalı Metaverse’ünü hayata geçirmek için çalışmalarına devam ederken yeni koleksiyonu için de hazırlıklarını sürdürüyor.

Space Runners hakkında daha fazla bilgiye web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.