Twitch, yanlış bilgi paylaşma konusunda ısrarlı yayıncıları yasaklayacak

Canlı görüntü akışı platformu Twitch, sıklıkla yanlış bilgi paylaşan yayıncıları yasaklayacağını duyurdu. Platform, çok sayıda araştırmacı ve uzmanla çalıştıklarını belirterek 3 farklı kriter belirlediklerini söyledi. Bir yayıncının platformda yasaklanması için bu üç kriteri de karşılıyor olması gerekiyor.

‘Topluluğumuzda bir yeri olduğuna inanmıyoruz’

Twitch, platformu yanlış ve ziyanlı bilgiler yaymak için kullanan şahısları uzaklaştırmak istiyor. Birçok insanın muhakkak ilgi alanlarına nazaran tercih ettiği yayıncıyı izlemesine imkan tanıyan platformun yanlış bilgilerin paylaşıldığı ve yayınlandığı bir yer olmasına müsaade vermeyecekleri belirtiliyor.

Yanlış bilgi içeren tek seferlik tabirlere karşı yaptırım uygulamayacaklarını belirten platform, gayelerinin çevrimiçi varlığını ziyanlı, yanlış bilgiler yaymaya adamış şahısların Twitch’i kullanmasını yasaklamak olduğunu söyledi ve bu kapsamda dikkat edecekleri üç kriteri paylaştı.

  • Israrla yanlış bilgi paylaşılması
  • Yaygın olarak reddedilmesine karşılık yanlış bilginin geniş çapta paylaşılması
  • Şiddeti teşvik eden komplolar üzere ziyanlı yanlış bilgilendirme hususlarının paylaşılması

TikTok’un gençler üzerindeki zihinsel tesirleri araştırılıyor

13 sa. evvel eklendi

Twitch‘ten yapılan açıklamada: “Zararlı yanlış bilgiler şu anda Twitch’te yaygın olmasa da bunun çok süratli bir halde gelişebileceğini anlıyoruz ve Twitch’teki tüm güvenlik politikalarımızda yaptığımız üzere potansiyel ziyanı önlemeye yönelik yaklaşımımızın tesirli olmasını sağlamak için uzmanlara istişareye devam edeceğiz.” sözleri yer aldı.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Twitch, sıklıkla yanlış bilgi paylaşan yayıncıları yasaklayacak

Kaynak: Donanimhaber

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.