Twitter Mağazalar test ediliyor! Üstelik şimdilik fiyatsız

Toplumsal medya platformu Twitter, çağa ayak uydurmak ve rakiplerinin gerisinde kalmamak ismine Mağazaları test etmeye başladı. Twitter Mağazalar özelliği sayesinde e-dükkan açabilir ya da bu dükkanlardan alışveriş yapabiliriz. Şirket, Twitter Mağazalar’ı şu an sırf ABD‘de yaşayan iOS Beta kullanıcıları için test ediyor. Özelliğin kullanıma tam olarak ne vakit açılacağı ise şimdilik belgisiz durumda. Lakin kısa müddette kullanıma sunulması bekleniyor.

Toplumsal medya devi, birinci olarak 2015 yılında Eser ve Yer Koleksiyonları ismiyle tıpkı fonksiyonu sunan uygulamayı test etmişti. Ancak e-ticaretin o vakit çok ön planda olmamasından kaynaklı uygulamayı devam ettirememişti. Şu anda da e-ticaretin hayli tanınan olmasından ötürü uygulamayı devam ettirmesi düşünülüyor. Pekala Twitter Mağazalar nasıl çalışır ve nasıl kullanılır? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

Twitter Mağazalar şimdilik ücretsiz!

Twitter’ın paylaştığı bir blog gönderisinde Twitter Mağazalar ile ilgili birçok bilgi verildi. Bu gönderide kullanımın şimdilik fiyatsız olduğunu duyurdu. Ancak kullanıcıların şimdilik yalnızca 50 adet hududuna ulaşan bir koleksiyon ekleyebileceklerini de belirtti.


Twitter’dan Mağazalar

Platformun yaptığı açıklamada geçmişte denenmiş olan uygulamanın gerekli olduğunu ve kullanıcıların aslında kendi ortalarında bu mevzuyu tartışıyor paylaşımı da ayrıyeten dikkat çekti. Bu açıklamayla platformun test kademesindeki özelliğinin kullanıcılar tarafından hayli sık kullanılması bekleniyor.

Twitter Mağazalar Nasıl Çalışır?

Öncelikle Twitter’ın e-ticaret özelliği şimdi test etabında olduğunu tekrar hatırlamak gerekiyor. Bu yüzden özelliği yalnızca uygulamayı güncellemiş ve ABD‘de yaşayan iPhone kullanıcı hesapları yapabilir.

Twitter’da e-dükkan açan bir kullanıcının hesabına girdikten sonra tweetlerin üzerinde “Mağazayı görüntüle” seçeneği yer alacak. Buraya tıklayarak eserler ortasında gezebilecek ve istediğiniz eseri satın alabileceksiniz.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter bu sefer e-ticaret konusunda başarılı olur mu? Niyetlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.