Telegram iOS için yenilendi! Birçok yenilik sunuyor

Telegram, bugün blogunda paylaştığı gönderi ile yeni güncelleme duyurdu. Uygulama; İndirme Yöneticisi, Yeni Ek Menü, Canlı Yayınlar ve daha fazla birçok özelliği paylaştı. Anlık iletileşme uygulaması WhatsApp’tan sonra aylık 500 milyon etkin kullanıcı ile ikinci sırada yer alıyor.

Bugüne kadar 1 milyondan fazla indirilen uygulama, kullanıcılarının daha uygun bir tecrübe sunmak ismine gün geçtikçe kendini geliştiriyor. Pekala tanınan iletileşme uygulaması yeni güncellemeyle ne üzere değişiklikler yaptı? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Telegram, yeni güncelleme ile iOS kullanıcılarına rahatlık sağlayacak!

Telegram kullanıcıları, evrak indirmek için depolama hududu yaşamadan 2GB büyüklüğe kadar her çeşitten belge gönderebilecekler. Depolama sorunu, kullanıcılar tarafından epey şikayet edilen bir husustu. Bu sorunun düzelmesi Telegram kullanıcılarını rahatlatacak. Ayrıyeten indirilen belgelerin tamamını ya da tek tek görüntüleyebilir, indirmeyi durdurup devam ettirmek yahut sohbette görüntülemek için İndirilenler kısmı arama kısmında arayabilirsiniz.

Telegram’da karşı tarafa fotoğraf ya da görüntü gönderirken seçilen medyayı düzenlemek ya da iptal etmek için panelin üst kısmında bulunan X seçeneği bulunacak. Ek olarak uygulama içi kamera seçeneği, galeriye entegre edildi. Ayrıyeten rastgele bir şey gönderirken kullanılan “ataş” simgeli menü tekrar tasarlandı.

Telegram kümeleri, kullanıcılar ortasında epeyce fazla kullanılıyor. Kümeler içinde ise sınırsız izleyici ile canlı yayınlar desteklenecek. Platformun blog gönderisinde yaptığı açıklamaya nazaran bu yenilik, blog muharrirlerinin ve gazetecilerin kümeleri sık kullanmasından kaynaklı yapıldı.

Telegram güncelleme ile gelen yenilikler iOS kullanıcıları için mevcut. Siz okuyucularımız, bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni güncellemeleri beğendiniz mi? Fikirlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.