WhatsApp profilleri değişiyor: İşte yeni hali

WhatsApp, bu hafta bilgisayardan iletileşme hizmetini kullananların güvenliğini artırmak için geliştirdiği ‘Code Verify’ isimli tarayıcı uzantısını kullanıma sundu. Meta’ya bağlı şirket taşınabilir uygulamalarını güncellemeye sürat kesmeden devam ederken, iPhone kullanıcıları için kıymetli bir değişikliğe imza attı.

WhatsApp’a gelecek güncellemeleri evvelce açığa çıkarmasıyla tanınan WABetaInfo, iOS için yayınlanan 22.6.0.73 numaralı WhatsApp beta sürümünün ayrıntılarını paylaştı. Bu sürümle birlikte uygulama profil sayfasını değiştirirken birebir vakitte sesli / manzaralı arama, bildiri ve gibisi butonların boyutunu da büyüttü.

WhatsApp profil sayfası yeni görünüme kavuştu

Yeni profil sayfasında üst kısımda profil fotoğrafı, onun altında kalın ve büyük punto ile yazılmış telefon numarası yer alıyor. Akabinde sesli arama, imajlı arama ve sohbette bul butonları geliyor ve kullanıcının hakkımda bilgisi de başka bir kısımda gözüküyor. Evvelce bu dört kısmın hepsi tıpkı yerde bulunuyordu.


Yeni WhatsApp profil sayfası – Kaynak: WABetaInfo

Bu arayüzün birebir birebiri Ağustos ayında WhatsApp Business uygulamasını kullanan işletme hesaplarına da gelmişti. Son olarak ferdî hesaplara da getirme kararı alan WhatsApp, güncellemeyi iOS için 22.6.0.73 beta sürümünde kullanıma sundu. Ayrıyeten WABetaInfo’nun paylaşımına nazaran, beta kullanmayan kimi kullanıcılar da yeni arayüze kavuştu.

WhatsApp geçtiğimiz günlerde uygulamanın çökmesine ve sohbet isimlerinin bozuk görünmesine yol açan bir sorunu düzeltmişti. Şirket Android ve iOS uygulamalarını tertipli olarak güncelleyerek geliştirmeye devam ediyor.

Sizler bu bahiste neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında yahut SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.