WhatsApp’ta Kendi Anketinizi Düzenlemeniz Artık Mümkün

WhatsApp‘taki küme sohbetleri, uzaktaki aile üyeleriyle irtibatta kalmanın yollarını vermekten, dünyadaki kulüplerdeki ve kümelerdeki insanların birbirleriyle kolaylıkla bağlantı kurmalarına yardımcı olmaya kadar pek çok farklı hedefle kullanılıyor. Sohbet etme, fotoğraf gönderme, imajlı görüşme yapma üzere özellikler mükemmel olsa da, şu ana kadar uygulamada anket oluşturma yeteneği bulunmuyordu.

Lakin bu durum değişecek üzere gözüküyor. Sizin ve arkadaşlarınızın hangi restorana gitmesi gerektiğini görmenin kolay bir yolunu, şirket logonuz için hangi dizaynın en düzgün olduğuna oy vermenin bir yolunu yahut sayısız diğer ortak karar yolu arıyorsanız, WhatsApp’taki küme sohbetleri, uzun müddettir eksik olan oylama seçeneğini kazanacaklar üzere görünüyor.

Şu ana kadar sağlam sızıntılar veren WABetaInfo tarafından WhatsApp uygulamasının iOS sürümünde tespit edildiği üzere, bir küme sohbetinin üyesine soru sormak için kullanılabilecek kolay bir anket oluşturma arayüzünün ipuçları görülebiliyor. Şu anda anketlerin nasıl görüneceği yahut ne kadar özelleştirilebilir olacağı tam olarak belirli değil, lakin uçtan uca şifreleneceklerini biliyoruz.

Anketlerin yaklaşması ne kadar beğenilen karşılansa da, rakip iletileşme uygulamalarının bir müddettir bu hizmeti sunuyor oldukları gerçek. Olağan ki bu durum özelliğin kullanışlılığını hiçbir biçimde azaltmıyor. Popülerliğini kanıtlayacağı kesin ve nihayet kullanıma sunulduğunda yoğun biçimde  kullanılacak bir özellik olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Anket seçeneği şu anda sadece iOS için WhatsApp uygulamasının beta sürümünde görünürken, birebir seçeneğin Android’e de sunulmaması şaşırtan olur. Yeniden de WhatsApp’ın geçmişte iOS ve Android kullanıcılarına tıpkı seçenekleri farklı vakitlerde sunduğunu unutmamakta fayda var.

  • WhatsApp Masaüstü Nedir; Nasıl Kullanılır?
  • WhatsApp Web Nedir; Nasıl Kullanılır?

Kaynak: Chip

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.