Balık Avı Videoları Çeken 10 YouTube Kanalı

Ülkemizin 3 tarafı denizlerle kaplı. Denizlere bu kadar yakın olan bir millet olarak elbette mavi sulara karşı bir zaafımız var. Hala soğuk olan kış aylarında bile “havalar ısınsa da denize gitsek” diye düşünüyoruz. Elbette denizin bize sunduğu tek hoşluk yüzmekle hudutlu değil. Harika bir çeşitliliğe sahip olan denizlerimiz balık istikametinden de hayli varlıklı. Mutfağımızda da yeri olan balıklara karşı ülke olarak özel bir ilgimiz var.

Bilhassa son yıllarda balığa olan ilgimizle çok uyumlu olan YouTube kanalları çıkmaya başladı. Hem tekne hem de kıyıdan yapılan balık avlarını görüntüye çekerek paylaşan YouTuber’lar içimizde denizin huzurunu ve kokusunu hissettiriyorlar. Bizler de bugün sizlere YouTube’da saatlerinizi kitleyebilecek kadar sürükleyici balık avı görüntüleri çeken YouTube kanallarını listeleyeceğiz. Listemizde 5’i Türk 5’i yabancı olmak üzere toplamda 10 YouTube kanalı var. Hazırsanız listemize başlayalım.

Balık avı görüntüleri paylaşan 5 Türk YouTube kanalı:

  • Balık Günlükleri
  • Balıktaysan Özgürsün
  • Suat Yiğit’le Balık Avı
  • İlker Reis
  • Balıkçılık Üniversitesi

Balık Günlükleri

YouTube’da balık avı görüntüsü denildiğinde birinci karşımıza çıkan kanallardan biri olan Balık Günlükleri, 535 bin abone sayısına sahip. Savaş Dursun’un çıktığı avlardan görüntüler paylaştığı kanal, ülkemizin sularındaki rekor denemeleriyle dikkat çekiyor. Balık Günlükleri YouTube kanalına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Balıktaysan Özgürsün

Ülkemizde sevilen bir öbür balık avı görüntüleri çeken kanal ise Balıktaysan Özgürsün kanalı. Kıyı balıkçılığı konusunda da görüntüler üreten Balıktaysan Özgürsün, bu görüntüleri çekerken kurdukları kamp ve sıcak ortamlarıyla dikkat çekiyor. Balıktaysan Özgürsün kanalına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Suat Yiğit’le Balık Avı

Balık Günlükleri’nde de sık sık gördüğümüz Suat Yiğit, balık avı konusunda son derece uzman bir isim. Bilhassa olta balıkçılığında uzman olan Yiğit’in YouTube kanalında da balık tutmak isteyenlere hoş teklifler görüyoruz. Suat Yiğit’le Balık Avı kanalına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlker Reis

Balın Günlükleri’nde gördüğümüz bir öteki uzman balıkçı da İlker Reis. Kendi kanalında daha çok paragatla balık avlama tekniklerini görüyoruz. Ayrıyeten İlker Reis’in geçtiğimiz aylarda Yunan kıyı güvenliği ile olan arbedesi da viral olmuştu. Milletlerarası suları kendi sularıymış üzere kabul eden Yunanistan kıyı güvenliğine karşı dik bir duruş sergileyen İlker Reis, profesyonel balıkçılık konusunda eğlenceli görüntüleri bizlerle buluşturuyor. İlker Reis kanalına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Balıkçılık Üniversitesi

Öbür kanallara nazaran nispeten daha az abonesi olan Balıkçılık Üniversitesi, süratle yükselen kanallar ortasında yer alıyor. Şu anda 37 bin aboneye sahip kanalda, birbirinden farklı formda balık avlarına şahit oluyoruz. Balıkçılık Üniversitesi kanalına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Balık avı görüntüleri paylaşan 5 yabancı YouTube kanalı:

  • BlacktipH
  • Jiggin’ With Jordan
  • Cath Em All Fishing
  • TyPigPatrol
  • Wild Fishing

BlacktipH

3,88 milyon aboneyle dünyanın en ünlü balık avı kanallarından biri olan BlacktipH, okyanuslarda yakaladığı dev balıklarla dikkat çekiyor. Büyük beyaz köpekbalıkları üzere devasa canlıları NFL, NBA yıldızlarına tutturan BlacktipH, bu işi en profesyonel yapan kanallardan biri. BlacktipH kanalına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Jiggin’ With Jordan

Balık görüntüleriyle ünlenen bir başka kanal ise Jiggin’ With Jordan. Öbür kanallardan farklı olarak zıpkınla avlama görüntülerini gördüğümüz Jiggin’ With Jordan, bizlere görsel olarak da mükemmel görüntüler sunuyor. Jiggin’ With Jordan kanalına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Catch Em All Fishing

3,71 milyon aboneye sahip Catch em Al Fishing de balık avı denildiğinde dünyadaki sayılı birkaç YouTube kanalından biri. Dünyanın çeşitli yerlerinden farklı canlıları görmemizin yanında BlacktipH üzere okyanuslardaki büyük canlıları da yakalayan kanal, son derece eğlenceli içeriklere sahip. Cath Em All Fishing kanalına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ty PigPatrol

Başka kanallardan farklı olarak daha çok ırmak, göl üzere tatlı sularda avlanan Ty PigPatrol kanalı, birbirinden farklı canlıyı görmemizi sağlıyor. Ty PigPatrol kanalına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Wild Fishing

Wild Fishing kanalı, öbür kanallardan çok farklı bir konsepte sahip. Olta üzere çağdaş çağa uygun avlanma metotları yerine su birinkitilerinin suyunu bir pompayla öteki tarafa aktarıp içindeki balıkları elleriyle yakalayan kanal, ülkemizde ve dünyada pek görmediğimiz avlanma metotlarıyla başarılı avlar yakalıyor. Kimi görüntülerinin 69 milyondan fazla izlenmesi, yaptıkları işin bir epey ilgi cazibeli olduğunu bizlere gösteriyor. Wild Fishing kanalına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bugün sizlere balık tutmayı sevenlerin takip etmesi gereken 10 YouTube kanalını listeledik. Şayet aklınıza gelen öbür kanallar varsa bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.