WhatsApp Web Kullananlara İçin Yeni Eklenti: Code Validate

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerine şu sıralar pek çok güncelleme yapılıyor. Bunlardan bir kısmı yayına alınırken, kimilerinin üzerinde çalışılmaya devam ediliyor. Güvenliği üzerine bir epey baş yorulan WhatsApp’ın çatı şirketi Meta, artık WhatsApp’ta yeni bir güvenlik özelliğini daha kullanıma sunduklarını açıkladı.

Tanıtılan yeni özelliğin ismi Code Validate. WhatsApp Web sürümünü merkeze alan Code Validate, artık tarayıcı üzerinde WhatsApp Web’i kullanırken daha inançlı bir irtibatın kapısını aralıyor. WhatsApp’ın web üzerinden kullanıldığında uçtan uca şifreleme özelliğine ekstra bir güvenlik katmanı ekleyen Code Validate, şu an Google Chrome, Mozilla Firefox ve Microsoft Edge‘in resmi tarayıcı uzantısı mağazalarından indirilebiliyor.

  • WhatsApp Masaüstü Nedir; Nasıl Kullanılır?
  • WhatsApp Web Nedir; Nasıl Kullanılır?

Chrome için buradan ve Edge için buradan indirebileceğiniz Code Validate, “uzantıyı ekle” butonuna bastıktan sonra araç çubuğunuza sabitleniyor ve bu sayede WhatsApp Web’i açtığınızda otomatik olarak aktive oluyor. Şayet ekran başındayken WhatsApp Web’i kullanıyorsanız, ek güvenlik için bu eklentiyi indirmenizi öneririz.

Kaynak: Chip

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.