Twitter’a ‘Tweete Hediye Gönderme’ Özelliği Geliyor

Dünyanın en tanınan mikroblog sitesi Twitter‘ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Toplumsal medya platformlarının üzerinde çalıştığı yeni özellikleri açığa çıkaran Jane Manchun Wong ile Alessandro Paluzzi tarafından paylaşılan yeni özellik, Twitter fenomenlerine yeni bir gelir kapısı oluşturacak üzere görünüyor.

Twitter’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik, şu an için genel manada anlaşılamadı. Lakin bu özellik tam manasıyla kullanılabilir olduğunda, kullanıcıların paylaşımlarına armağan vermek mümkün olacak. Lakin bu ikramın kripto para formunda mi olacağı yoksa uygulama içi sanal bir para ünitesi ile mi verileceği şimdi net değil.

Twitter’ın yeni özelliği bu türlü görünecek:

Aslına bakacak olursak Twitter’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik, tam manasıyla bir sürpriz değil. Çünkü başta TikTok olmak üzere pek çok toplumsal medya platformu, uygulama içi armağan yolunu kullanıyor. Twitter’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik, bu teşebbüslerin en yenisi olacak üzere görünüyor. Twitter sözcüleri, kullanıcılar ortasındaki etkileşimi artırabilmek için yeni yollar aradıklarını, bunun da onlardan bir tanesi olduğunu açıkladılar. Fakat bu özelliğin ayrıntılarıyla ilgili hiçbir ayrıntı verilmedi.

Bu ortada Jane Manchun Wong’un paylaştığı ekran imajında kullanıcı ismine eklenmiş bir mikrofon simgesinin yer aldığını görüyoruz. Bunun ne manaya geldiğini kimse bilmiyor. Bölüm kaynaklarına nazaran mikrofon, Harika Follow özelliği ile ilgili olsa da bu hususta net bir şey yok. Şayet Twitter Üstün Follow ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz, buradaki içeriğimize göz atabilirsiniz.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.