Twitter’dan gelir sağlayacak özellik: Hediyeler

Toplumsal medya platformu Twitter, içerik oluşturan kullanıcıları için Armağanlar özelliğini getiriyor. Twitter İkramlar özelliği, içerik oluşturan hesapların para kazanmasını sağlayacak bir işlev olacak. Taşınabilir geliştirici ve toplumsal medya platformları için sık sık sızıntı haberi yapan Alessandro Paluzzi, bu özelliğin test basamağında olduğu haberini verdi.

Son olarak Rusya – Ukrayna savaşından ötürü Olumsuz Oy özelliğini getirerek sansür uygulayan platform, test basamağındaki Armağanlar özelliğiyle rakiplerinin gerisinde kalmamayı başardı. Pekala Twitter İkramlar nasıl kullanılır ve detayları neler? Habere daima birlikte göz atalım.

Twitter Armağanlar sayesinde içerik oluşturan hesaplar para kazanabilecek

Toplumsal medya devi Twitter, son vakitlerde kullanıcılarının para kazanmasını sağlamak için başta Mağazalar özelliği olmak üzere birçok yenilik yaptı. Twitter, son sızıntılara nazaran Armağanlar simgesini ekleyerek kullanıcılarının para kazanmasını kolaylaştıracak. Şimdilik test evresinde olan bu özellik, tweetlerin alt kısmında ve beğeni sembolünün yanında yer alacak.

Daha çok ödül formunda çalışacak bu işlev, takipçilerin tıklaması ve Twitter’ın ise içerik oluşturuculara ödeme yapması formunda kullanılacak. Lakin bu özellik bağış yapmak biçiminde değil de gelir üzere çalışacak. Bu sayede içerik oluşturucular para kazanırken içeriklerin de daha kaliteli olması bekleniyor. Daha fazla detayı aşikâr olmayan özelliğin ne vakit geleceği şimdi meçhul durumda.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şimdi test basamağında olan bu işlev kâfi bir gelir kaynağı olur mu? Fikirlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.