Elon Musk ve Eski Rus Bakan Twitter’da Birbirine Girdi

SpaceX ve Tesla şirketlerinin kurucusu ve CEO’su Elon Musk, Rusya – Ukrayna ortasında süren savaşta Ukrayna’dan yana takviyesini şirketleri aracılığıyla göstermişti. Ukrayna’ya Starlink uyduları gönderen Musk, dünse kestirim edilemez, savaşın tüm ciddiyetini bozan bir paylaşımla gündeme oturdu.

Elon Musk, içine çılgın toplumsal medya fenomeni kaçmışçasına yaptığı paylaşımda Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’i teke tek dövüşe çağırdı. Tweet, toplumsal medyada çok kısa müddette yankı bulurken tıpkı vakitte beklenmedik bir isimden de karşılık aldı: Eski Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitry Rogozin.

Elon Musk ve eski Rus Bakan birbirine girdi:

Dmitry Rogozin, Elon Musk’ın Tweet’ini alıntılayarak yaptığı paylaşımda ünlü şair ve muharrir Aleksandr Puşkin’in “The Tale of the Priest and of His Workman Balda” yapıtından dizelere yer verdi. O dizeler şu formdaydı:

“Sen, küçük şeytan, hala gençsin,
Benimle rekabet için zayıf;
Yalnızca vakit kaybı olur.
Evvel kardeşimi geç.”

Bu cevabın ardındansa Elon Musk’tan yanıt gecikmedi. Musk, Rogozin’in paylaşımının altına Putin’in ayıya bindiği ve kendisinin Flamethrower’la oynadığı görseli “Savaşçını seç” yazısıyla koyarak şunları yazdı:

“Görüyorum ki, kuvvetli bir müzakerecisiniz!
Tamam, görüntüleme başına %10 daha fazla ödeme yapabilirsiniz.”

Ayısını bile getirebilir.

Bu kelamların ardındansa Rogozin’den bir yanıt daha geldi. Rogozin, Musk’ın 22 Kasım 2021’de paylaştığı “Tweetlerimin en az %50’si porselen taht üzerinde üretildi.” Tweetini ekran imajı alarak “Elon, tuvaletten çık, sonra konuşuruz.” halinde paylaşım yaptı.

Musk ise bundan sonra bir paylaşım daha yaptı:

“Bir de… [bileğini büker] bir kitap kulübü oluşturmalıyız.

‘Kalbi olan ve aklı olmayan bir aptal, aklı olan ve kalbi olmayan bir aptal kadar mutsuzdur.’ Fyodor Dostoyevski, Budala”

İkili ortasındaki atışma burada sona ermiş üzere dururken, Elon Musk ve Rogozin ortasındaki savaş periyodu sırasında yaşanan atışma da toplumsal medyadaki garip etkileşimler tarihine girdi.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.