Twitter, eleştiri yağmuruna tutulan kararını geri çekti!

Cuma günü Twitter, taşınabilir uygulamaları için yayınladığı güncellemeyle ana sayfada varsayılan olarak kronolojik sıralama seçeneğini kaldırdı. Kullanıcılar istese de istemese de tanınan tweetleri evvel görmeye başladılar ve şirket birebir vakitte tweetleri “en son” ve “popüler” olmak üzere iki farklı sekmeye ayırdı.

Twitter’ı açar açmaz ana sayfada varsayılan olarak en son tweetleri görmek isteyenlerden ise bu duruma reaksiyon geldi. “Gönderileri kronolojik sırayla görmek için her seferinde sağa mı kaydıracağız?” kelamlarıyla şirketi eleştiren kullanıcılar bu tecrübenin hudut bozucu olduğunu söylediler. Twitter ise geri adım attı.

Twitter kronolojik sıralamayı geri getirdi

Toplumsal medya şirketi, kullanıcılardan gelen reaksiyonlar üzerine varsayılan olarak kronolojik sıralama özelliğini Twitter uygulamasına geri getirdi. App Store yahut Google Play Store üzerinden indirilebilen yeni güncellemeyi yükledikten sonra, tıpkı eskisi üzere ana sayfada en son tweetler birinci evvel gözükecek formda ayarlayabilirsiniz.


Twitter varsayılan olarak kronolojik sıralama artık mümkün.

Twitter, hususla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

Sizi duyduk. Kimileriniz her vakit, evvel en son tweetleri görmek istiyor. Öteki seçenekleri araştırmaya devam ederken, vakit çizelgesini geri aldık ve sekmeli tecrübesi şimdilik kaldırdık.

Doğal Twitter varsayılan olarak kronolojik sıralama özelliğini geri getirirken, ana sayfada evvel tanınan tweetleri görmek isteyenleri de unutmadı. Sağ üst köşedeki yıldız simgesine basıp “Anasayfaya geç”i seçtikten sonra uygulamayı her açtığınızda ilgi alanınıza nazaran özelleştirilmiş bir biçimde tanınan tweetleri göreceksiniz.

Yine kronolojik sıralamaya geçmek istediğinizde ise tekrar yıldız simgesine dokunup “En son tweetlere geç”e basmanız kâfi. Bunu yaptığınızda, takip ettiğiniz bireylerin paylaştığı tweetleri kronolojik olarak sıralanmış bir biçimde ana sayfada göreceksiniz. Cuma günü yayınlanan güncellemeyle gelen iki başka sekme tecrübesi de kaldırıldı.

Sizler Twitter’ı nasıl kullanmayı seviyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında yahut SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.