Can sıkan video sorunu çözülüyor: Twitter adım attı

Toplumsal medya platformu Twitter, Android için can sıkan görüntü yükleme sorunu konusunda açıklama yaptı. Platform, 350 milyondan fazla faal kullanıcıyla en çok kullanılan toplumsal medya ağlarından biri. Ancak bu platformda görüntü yüklerken kimi sıkıntılar yaşanıyor.

Toplumsal medya devi ise bu sorunu gidermek için çalıştığını ancak bir mühlet için tekrar birtakım durumlar yaşanacağını belirtti. Pekala, Twitter Dayanak ve Twitter Mühendislik hesaplarından yaptığı açıklamada neler söylendi? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

Twitter görüntü meselesini tahlile kavuşturuyor

Toplumsal medya platformu Twitter ‘a görüntü yüklerken epey yavaş yüklemesi sıkıntısıyla karşılaşıyoruz. Twitter ise yaptığı açıklamaya nazaran ise bu sorunu çözüyor. Açıklamada yükleme müddetlerini uygunlaştırmak için Android telefonlardan yüklenen görüntülerde geliştirmeye gidiyor. Artık Android 9 ve üzerinden yüklenecek görüntüleri 720p ya da daha düşük çözünürlükte olma kaidesiyle daha süratli paylaşılacak.

Daha yüksek çözünürlükte olan görüntüler için ise biraz daha çalışma yapacağını belirtti. Bu sayede ileride 720p üzeri çözünürlükteki görüntüler da paylaşılabilecek. Toplumsal medya platformu, açıklamaları için belirli bir vakit belirtmese de bu problemleri kısa müddette çözmesi bekleniyor. Zira artık akıllı telefonlar, 4K çözünürlüğüne varan görüntüler kaydedebiliyor. İyileştirmeleri kullanmak için uygulamanın şimdiki olması gerektiğini unutmayın.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de Twitter ‘a görüntü yüklerken sorun yaşıyor musunuz, çözülmesi sizi etkiliyor mu? Fikirlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.