Mark Zuckerberg Duyurdu: Instagram’a NFT’ler Geliyor!

Metaverse geleceğine hazırlık yapmaya devam eden Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın çatı şirketi Meta, uzun vakittir Instagram’a NFT’lerin geleceği argümanlarıyla gündemdeydi. Bu argümanlar, son olarak geçtiğimiz haftalarda şahsen Instagram CEO’su Adam Mosseri tarafından onaylanmıştı. Lakin bugün, en üst seviye isimden açıklama geldi.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, bugün paylaştığı açıklamasında NFT’lerin çok yakında Instagram’a geleceğini duyurdu. Zurckerberg, NFT’lerin Instagram içinde nasıl kullanılacağını detaylandırmasa da kullanıcıların mevcut NFT’lerini sergileyebileceklerini ve yeni NFT’ler oluşturabileceklerini belirtti.

Pekala NFT’ler Instagram’da ne işe yarayacak?

Günümüzün büyük tartışma konusu olmaya devam eden NFT’ler, dijital ortamda rastgele bir yapıtın büsbütün eşsiz ve tek olmasını sağlıyor. NFT’lerin Instagram’da üstleneceği rol şimdi bilinmese de Meta’nın gelecek metaverse vizyonu düşünüldüğünde, birtakım ipuçları bulunabiliyor.

Instagram’a gelen NFT’ler, Mark Zuckerberg’ün de paylaştığı üzere profillerde sergilenebilecek. Ama bu NFT’ler, gelecekte, Meta’nın metaverse sunumunda gösterilen dünyada da yer edinecek. Bununla birlikte Instagram’a gelen NFT özelliğiyle birlikte kullanıcılar, sadece NFT’lerini sergilemek ve oluşturmakla kalmayacak, bunları satışa çıkarabilecek yahut satın da alabilecekler.

Öte yandan Instagram’ın mevcut NFT pazarlarındaki büyük problemleri nasıl çözeceği şimdi bilinmiyor. Günümüzdeki neredeyse her NFT pazarı, telif hakkı ve çalıntı içerik üzere sıkıntılardan mustarip durumda. Bu sıkıntıların aşılıp aşılmayacağını lakin vakit gösterecek.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.