Instagram’dan Kanye West müdahalesi

Kim Kardashian’dan ayrılan Kanye West, argümana nazaran Daily Show sunucusu Trevor Noah’a hakaret etti. TMZ ile bağlantıya geçen Instagram sözcüsüzü, Kanye West’e ilişkin hesabın 24 saat ceza aldığını açıkladı.

44 yaşındaki müzikçinin Instagram hesabı süreksiz olarak kilitlendi. Bahis hakkında açıklama yapan yetkililer, Kanye West’in ileti atma ve yorum yapma özelliğine kısıtlama getirdiklerini belirtti.

Kanye West’in Instagram hesabı sonlandırıldı

Instagram sözcüsü, “Kanye West’e ilişkin son gönderiler platformumuzun nefret söylemi, taciz ve zorbalıkla ilgili siyasetlerini ihlal etti. Bu yüzden ünlü müzikçiye 24 saatlik ceza vermek durumunda kaldık.” sözlerine yer verdi.

Noah’ın geçtiğimiz günlerde Kim Kardashian ayrılığı ile ilgili yorum yapması sebebiyle Kanye West’in nefret telaffuzuyla karşılık verdiği belirtiliyor. Noah, Kanye West’in ayrılık arefesinde Kim Kardashian’a zorbalık yaptığını açıklamıştı.

Instagram, WhatsApp ve Facebook‘un çatı şirketi Meta, eski lider Donald Trump da dahil olmak üzere birçok ünlüyü platformdan yasaklamıştı. Meta sözcüsü, gelecekte daha fazla ihlal olması durumunda Kanye West ile ilgili daha fazla yaptırım olacağının altını çizdi.

Kanye West’in Instagram cezası hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.