Instagram’dan Siyahi girişimcilere destek: Siyah Perspektifler

Toplumsal medya devi Instagram, siyahi genç girişimcilerin ön plana çıkması ismine Siyah Perspektifler hareketini başlattı. Platform, bu hareketle gelişmekte olan genç Siyahi girişimcileri destekleyen projeler ortaya sunacak.

Araştırmalara nazaran pandemi periyodunda Siyahi’lerin sahip olduğu işletmeler orantısız bir formda etkilendi. Instagram ise bilhassa genç siyahilerin işletmelerine takviye olmak ismine Siyah Perspektifler hareketini başlattı. Pekala bu hareket içinde neleri barındıracak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Instagram, Siyah Perspektifler sayesinde siyahi girişimcilere dayanak olacak

Instagram, Birleşik Krallık’ta siyahi girişimcileri ön plana çıkarmak için Siyah Perspektifler kampanyasını başlattı. Kampanyada, farklı mevzularda işletme sahibi olan gençlerin projelerini ön plana çıkacak. Husustaki odak nokta ise Instagram işletmelerinin, Siyahi girişimcilere takviyelerini göstermesine yardımcı olmak oldu.

View this post on Instagram

A post shared by Ibrahim Kamara (@ibrahimkamara_)

Kampanya, bilhassa de mesleklerini ilerletmek isteyen ve profesyonel dayanak almayan genç Siyahi teşebbüsçüler için fırsat sağlayacak. Zira seçilen içerik oluşturucular teşebbüsün en değerli ve sonucu olan Meta ile mutabakat yapacak.

Geçtiğimiz ay Facebook da Siyahi girişimcilere dayanak olma hedefli We Create hareketini başlatmıştı. Hala devam eden harekette 15 Siyahi içerik oluşturucu yer alıyor. Hareketteki yeni teşebbüsler için içerik üreticilerine dayanak hedefli milyonlarca fon da içeriyor.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce toplumsal medya devi Instagram’ın genç siyahi teşebbüsçüler için başlattığı kampanya nasıl? Niyetlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.