TikTok, Snapchat benzeri Hikayeler özelliği için gaza bastı!

Kısa görüntü paylaşım platformu TikTok, birinci olarak Ağustos 2021’de paylaşılan TikTok Stories (Hikayeler) özelliğini nihayet daha fazla bölgeye dağıtmaya hazır olduğuu söyledi. Instagram, WhatsApp ve Snapchat gibisi bir tecrübe sunan TikTok Kıssalar Türkiye’ye gelecek mi?

TikTok Kıssalar nedir, nasıl kullanılır?

TikTok, Instagram ile rekabeti kızıştırmak ismine geçtiğimiz yaz duyurduğu Kıssalar özelliğini daha fazla kullanıcı üzerinde test etmeye başladı. Kısa görüntü platformu, ABD ve İngiltere’deki kimi kullanıcılarına Kıssa paylaşma yeteneği verdiğini açıkladı.

The Verge tarafından belirtildiği üzere TikTok Kıssalar; Snapchat, Instagram ve WhatsApp’taki kıssalar ile emsal halde çalışıyor. Kullanıcılar, TikTok Stories kısmına fotoğraf/video yükleyebilir ve bu paylaşımlarını yazı, efekt, filtre ve müzik ile destekleyebilir.

Yeni özellik ile uygulamadaki klasik gönderi ortasındaki en büyük fark, varsayım edebileceğiniz üzere Hikayeler’in sırf 24 saat geçerliliği olması. Ayrıyeten Öyküler, direkt profilde yahut ana sayfada görünmeyecek, Hikaye’yi kullanıcının profil fotoğrafına dokunarak görüntülemek mümkün.

TikTok sözcüsü, her geçen gün büyüyen TikTok topluluğuna daha fazla görüntü paylaşma fırsatı sunmak istediklerini söyledi. Platform, özelliğin yalnızca ABD ve Birleşik Krallık’ta test edileceğini belirtti, yani TikTok Kıssalar Türkiye’de kullanılamayacak. Sözcünün açıklamaları şu haldeydi:

“Kullanıcılarımızın yaratıcı fikirlerini, TikTok topluluğu için hayata geçirmelerine daha fazla imkan tanıyan Hikayeler’in pilot testini genişletiyoruz.”

Toplumsal medya platformlarının Kıssa trendi, Snapchat duyurulduğundan bu yana tanınan hale geldi. Instagram, Facebook ve hatta LinkedIn üzere ağlar öyküler özelliği sunarak Snapchat’in müsaadeden gitti. TikTok ise bu özellik için çabuk etmek istemiyor üzere görünüyor ve hala test etabında olan özelliğini bölge bölge dağıtıyor. Uygulama, özellik için resmi çıkış tarihini şimdi açıklamadı.

Pekala ya siz TikTok’un Öyküler özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.