Twitter’a Cinsiyet Zamiri Ekleme Özelliği Gelebilir

Her geçen gün, neredeyse herkesin vaktinin birçoklarını geçirdiği toplumsal medya platformlarından yeni haberler ile karşınıza çıkıyoruz. Gitgide büyüyüp popülerleşen bu mecralar, kullanıcı tecrübelerini uygunlaştırmak ve insanların isteklerini gerçekleştirmek doğrultusunda uygulamalarına yeni özellikler getiriyor.

Artık de dünyanın en çok kullanılan toplumsal medya platformlarından biri olan Twitter’a yeni bir özellik ekleneceği söz edildi. Gelen haberlere nazaran, son vakitlerde uygulamayı alışveriş sitesine döndürecek olan ‘Twitter Shops’u ve ayrıyeten tweet’lere ikram göndermenizi sağlayacak yeni bir özelliği uygulamasına ekleyecek olan dev platform, artık de öbür tanınan platformlarda aslında olan bir özelliği kullanıma sunmayı planlıyor.

Profillere kişi zamiri eklemek mümkün olabilir

Uygulamalar hakkındaki paylaşımları ile tanınan Alessandro Palluzi’ye nazaran dev platform, kullanıcıların profiline cinsiyet zamirlerini (pronouns) eklemelerini sağlayan bir özellik üzerinde çalışıyor. Aslında Twitter geçtiğimiz yıl onaylanmış hesap özelliğine tekrar kullanıma sunacağını açıkladığında, profillere ‘hakkında’ sekmesinin eklemeyi planladığını ve bunun içinde zamirlerin de bulunacağını tabir etmişti. Palluzi’nin paylaşımı da açıklamalardan yaklaşık bir yıl sonra özelliğin deneniyor olabileceğini gösterdi.

Açıklamalara nazaran özelliğin, profilinizi düzenlediğiniz yerde yer alan ‘pronouns’; yani ‘zamirler’ sözü kısmından kullanılması mümkün olacak. Twitter’ın bu özelliği ekleme konusunda biraz geç kaldığı da söylenebilir. Bir öbür dev platform Facebook’ta, zamir sayısı üç ile kısıtlı olsa da yıllardır bu biçim bir özellik bulunuyor. Bunun yanı sıra Instagram da geçen yıl kullanıcıların isminin yanına zamir eklemesini sağlamıştı. Ek olarak LinkedIn, Slack ve Zoom üzere öbür tanınan platformlarda da misal özelliklerin kullanılabildiği söylenebilir.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.