YouTube Vanced Benzeri Alternatif Uygulamalar

Uzun yıllar boyunca YouTube platformunun tek gelir kaynağı reklamlardı. Can sıkıcı reklamlardan kurtulmak isteyenler için sunulan Premium abonelik fiyatlı olduğu için pek çok kullanıcı YouTube Vanced uygulaması ile rastgele bir fiyat ödemeden reklamsız görüntü izliyordu. Google elbette bu türlü bir durumu kabul edemedi ve en sonunda YouTube Vanced geliştiricilerini sert bir lisanla uyardı.

Artık YouTube Vanced yok. Daha evvel yüklediyseniz kullanmaya devam edebilirsiniz lakin uygulama için güncelleme beklemeyin. Merak etmeyin, fiyatsız YouTube Premium tecrübesi yaşayabileceğiniz daha pek çok uygulama var lakin bu gidişle onlar da yakında kapanır. Gelin YouTube Vanced alternatifi taşınabilir uygulamalara göz atalım ve reklamsız YouTube izlemek için uygulayabileceğiniz yolları görelim.

YouTube Vanced gibisi reklamsız YouTube izleyebileceğiniz uygulamalar:

  • NewPipe
  • SkyTube
  • LibreTube
  • uYouPlus
  • uBlock Origin Firefox eklentisi
  • Kiwi Browser

En yeterli YouTube Vanced alternatiflerinden: NewPipe

NewPipe taşınabilir uygulaması, tahminen de en dikkat çeken YouTube Vanced alternatifidir. Uygulama üzerinden Google hesap bilgilerinizle giriş yapamıyorsunuz lakin aboneliklerinizi aktararak tıpkı olağan YouTube üzere izleyebiliyorsunuz. Tek bir reklam dahi göstermeyen NewPipe, Google servislerinden bağımsız olduğu için pek çok farklı aygıtta çalışabiliyor. NewPipe uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Kullanışlı arayüz: SkyTube

SkyTube taşınabilir uygulamasını kullanarak tüm YouTube görüntülerini reklamsız bir formda izleyebilirsiniz. Uygulama üzerinden Google hesap bilgilerinizle giriş yapamıyorsunuz fakat aboneliklerinizi aktararak tıpkı olağan YouTube üzere izleyebiliyorsunuz. Tam olarak karşınıza YouTube arayüzü çıkmıyor lakin tüm görüntülere meselesiz bir formda ulaşabilirsiniz. SkyTube uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Gerçek bir YouTube tecrübesi: LibreTube

LibreTube, kullanıcılarına tam manasıyla gerçek bir YouTube tecrübesi reklamsız olarak sunmayı hedefleyen bir uygulamadır. Alternatiflerinden farklı olarak LibreTube uygulamasının arayüzü çok daha profesyonel ve sezgisel bir dizayna sahip. Uygulama üzerinden Google hesap bilgilerinizle giriş yapamıyorsunuz lakin aboneliklerinizi aktararak tıpkı olağan YouTube üzere izleyebiliyorsunuz. LibreTube uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

iOS için geliştirildi: uYouPlus

Android aygıtlar için pek çok farklı YouTube Vanced alternatifi olsa bile iOS işletim sistemine sahip aygıtınızda bu uygulamaları jailbreak olmadan kolay kolay çalıştıramazsınız. Neyse ki uYouPlus var. uYouPlus uygulamasını jailbreak süreci olmaksızın bir iPhone ya da iPad’e yükleyebilirsiniz. Suram sürecinin biraz sıkıntı olduğunu kabul etmek gerekiyor lakin uYouPlus uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

uBlock Origin Firefox eklentisi

Ek bir uygulama kullanmak yerine taşınabilir internet tarayıcınız üzerinden YouTube görüntülerini reklamsız bir halde izlemek isterseniz uBlock Origin Firefox eklentisini kullanabilirsiniz. Play Store üzerinden Firefox taşınabilir internet tarayıcısını indirdikten sonra uBlock Origin Firefox eklentisini yüklemeniz kâfi. Sonrasında Firefox üzerinden YouTube taşınabilir sitesini açarak görüntüleri reklamsız olarak izleyebilirsiniz. Firefox taşınabilir internet tarayıcısını buradan indirebilirsiniz.

Varlıklı eklentilere sahip bir tarayıcı: Kiwi Browser

Chromium tabanlı bir taşınabilir internet tarayıcısı olan Kiwi Browser üzerinden de reklamsız YouTube izlemeniz mümkün. Kiwi Browser taşınabilir internet tarayıcısını indirdikten sonra uBlock Origin ya da SponsorBlock üzere bir eklentiyi kurun. Sonrasında Kiwi Browser üzerinden YouTube taşınabilir sitesini açmanız kâfi. Kiwi Browser taşınabilir internet tarayıcısını buradan indirebilirsiniz.

Reklamsız YouTube izlemek mümkün mü?

Şayet bu yazıyı birkaç yıl evvel yazıyor olsaydık reklamsız YouTube izlemek için anlatabileceğimiz sayısız metot vardı. Hatta Google Chrome üzerinden bile reklamsız izlemek mümkündü. Fakat YouTube Premium aboneliği sonrası şirket bu bahiste oldukça sıkı tedbirler almaya başladı ve reklamsız görüntü izleme hizmeti sunan uygulamaları yavaş yavaş ortadan kaldırdı.

Tüm bunlara karşın internette her şey mümkün. Android işletim sistemine sahip taşınabilir aygıtınızda ya da bilgisayarınızda yapacağınız DNS düzenlemeleri sayesinde reklamsız YouTube izleyebilirsiniz. Yapılacak düzenlemeler aygıta nazaran değişiklik göstereceği için marka ve model ile arama yaparak size özel DNS ayarlarına ulaşabilirsiniz.

Opera üzere kimi taşınabilir ve masaüstü internet tarayıcıları dahili reklam engelleme özelliğine sahip. Hepsi olmasa bile kimileri hala YouTube reklamlarını engelleyebiliyor. Bu çeşit bir internet tarayıcısı kullanarak reklamsız YouTube izleyebilirsiniz fakat oynatma ya da görüntü geçişleri sırasında kimi sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Elbette, reklamsız YouTube izlemenin en garantili ve yasal yolu YouTube Premium üyesi olmaktır. Şayet faal bir YouTube izleyicisiyseniz ve müzik dinlemek için bile bu platformu kullanıyorsanız aldığınız hizmet karşılığında ödeyeceğiniz fiyat epey makul. Bilhassa öğrenciyseniz ve / yahut aile paketine abone olacaksanız YouTube Premium aboneliği epeyce avantajlı.

Kullanıcılarına fiyatsız olarak reklamsız görüntü izleme tecrübesi sunan YouTube Vanced alternatiflerini listeledik ve reklamsız YouTube izlemek için uygulayabileceğiniz metotlardan bahsettik. YouTube Premium hakkındaki niyetlerinizi yorumlara paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.