Sosyal Medya Fenomeni Yunus Dönertaş Hayatını Kaybetti

Günümüzde pek çok insan, pek çok görüntü bir anda fenomen haline geliyor ve görüntülerde söylenenler uzun bir mühlet lisanımıza yapışıyor. Sokak röportajı sırasında yaşadığı olayı kendisine uzatılan mikrofona ve etrafındakilere heyecanlı bir biçimde anlattığı görüntüyle bir devir fenomen olan ve hepimizin lisanına “Başkan bi dinlesene ya” ve “Kafamız nasıl güzel” kelamlarını dolayan Yunus Dönertaş’ı hatırlarsınız.

Dönertaş, geçtiğimiz aylarda ortadan kaybolmuş ve etrafındakiler tarafından kayıp olduğu polis takımlarına ihbar edilmişti. Maalesef ki Dönertaş’la ilgili sevenlerini üzen makûs haber geldi.

Tekirdağ Çorlu’da bulunan kemiklerin Yunus Dönertaş’a ilişkin olduğu belirlendi

Geçtiğimiz yıl Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde koyunlarını otlatan çoban karşılaştığı kafatası ve kemikleri polise ihbar etmiş ve takımlar olay yerinde incelemeler yapmıştı. Bir beşere ilişkin olduğu belirlenen 3 kemik ve kafatasının yanında bir de iç çamaşırları yer alıyordu. İstanbul İsimli Tıp Kurumu’nda incelenen kemiklerin kayıp şahıslardan birisine ilişkin olabileceği düşünüldü.

Yapılan müracaatları incelemeleri sonuçlandı. Kayıp bireylerin ailelerinden DNA örnekleri alınarak gerçekleştirilen incelemeler sonucu, bulunan kemiklerin 15 Temmuz 2021 yılında ailesi tarafından kayıp ihbari yapılan Yunus Dönertaş’a ilişkin olduğu belirlendi. 42 yaşındaki Dönertaş’ın kemikleri, İstanbul’un Silivri ilçesindeki aile mezarlığına defnedildi. 8 aydır kayıp olan Dönertaş’ın vefatıyla ilgili soruşturma sürüyor. Vefatının akabinde toplumsal medyada da çok sayıda kullanıcı Dönertaş’ı anarak, ailesi ve sevdiklerine başsağlığı diledi.

Yunus Dönertaş’ın fenomen haline geldiği görüntüyü hatırlayalım

İşte toplumsal medyada yapılan Yunus Dönertaş için yapılan paylaşımlar:

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.