Twitter, çok beklenen iki özelliği getiriyor!

Twitter, geçtiğimiz sene yalnızca muhakkak bir kitleye hitap etmemize yardımcı olan Topluluklar özelliğini Web sürümü için test etmeye başladı. Topluluklar, bilhassa hitap etmek istediğimiz kümesi seçmemizi sağlıyor. Toplumsal medya devi, artık de bu özelliği geliştirerek kullanıcı tecrübesini daha düzgün getirmeye çalışıyor.

Twitter’ın şimdi test kademesinde olan Topluluklar özelliği, Facebook Kümeler ile benzerlik gösteriyor. Toplumsal medya platformları ortasında misal işlevlerin olması ortalarında var olan rekabeti kızıştırıyor. Pekala Topluluklar için gelen güncellemeler neler? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

Twitter, Topluluklar için arama çubuğunu test ediyor

Twitter, Topluluklar özelliğini tam olarak kullanıma açmadan evvel en âlâ haline ulaştırmaya çalışıyor. Bu çalışmalardan biri de özelliğe arama çubuğu eklemek oldu. Arama çubuğu sayesinde, ilgi çeken kümelere katılıp yalnızca o hususla ilgili tweet atılabilecek. Ama kümelere katılmak yalnızca üyelerin daveti ya da istek-onay yoluyla olacak. Ek olarak her üye sırf beş şahsa katılma davetiye yollayabilecek.

Birinci olarak dikkat çeken Topluluklar özelliği çok tartışıldı. Zira, kimi kullanıcılar fikirlerin sırf bir kümeyle paylaşılmasından ise klasik olarak paylaşılmasının daha çok şahsa ulaşacağını savundu. Twitter Lider Yardımcısı Jay Sullivan ise Topluluklar özelliği için şu açıklamaları yaptı:

“İnsanlardan duyduğum şeylerden biri, ‘Hey, çok şey okudum. Tweet atmak konusunda rahat değilim ya da ne vakit ve neden tweet atmam gerektiğini bilmiyorum. Daha küçük bir insan topluluğuna tweet atıyor olsaydım daha düzgün hissederdim .”

Twitter Facets özelliği

Toplumsal medya platformu, ek olarak Twitter Facets olarak isimlendirdiği bir projeyi de kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Twitter Facets projesi, bireylerin farklı kullanıcı isimleriyle tweet atmasını sağlayacak. Ayrıyeten takipçilerinin, hangi kullanıcı hesabını takip etmesini seçmesine müsaade verecek. Bu sayede kullanıcıların her takipçisi her tweeti görmeyecek.


Twitter Facets

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu özellikler gerekli mi ve kullanacak mısınız? Fikirlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.