Adidas’ın yeni logosu sızdırıldı: Sosyal medya yıkıldı

Dünyanın en büyük spor eşyası üreticilerinden biri olan Adidas, ikonik amblemini daha çağdaş hale getirmek için çalışmalara başladı. Ama şirkete toplumsal medyadan bir sürpriz geldi: Adidas’ın yeni logosu resmi olarak duyurulmadan evvel internete sızdırıldı.

Alman üretici, yeni logosunda üç şeride eşlik eden “Adidas” sözünü çıkardı ve şeritleri, gözle görülür derecede besbelli olmasa da birbirine daha yakın hale getirdi. Yeni logo, 2022 Katar Dünya Kupası forma görsellerinin ortaya çıkmasıyla ifşa edildi.

Adidas’ın yeni logosu ile ne değişti?

Adidas’ın App Store uygulamasında kullanılmaya başlanan yeni logo, spor şirketi tarafından resmi olarak duyurulmadı. Fakat Adidas, 2022’de Katar’da düzenlenecek Dünya Kupasındaki forma üretimleri de dahil olmak üzere yeni logoya geçiş yapmaya başladı.

Adidas, en büyük beş müşterisi olan Manchester United, Real Madrid Arsenal, Bayern Münih ve Juventus ile dünya çapında düzinelerce futbol ekibi için forma tasarlıyor. Ayrıyeten Beşiktaş, Ajax, Boca Juniors, Celtic ve Leicester City üzere tanınan ekipler da formalarını Adidas’tan alıyor.

Bir dağın yamacı üzere gözüken, üç şeritten oluşan mevcut Adidas amblemi birinci olarak 1991’de kullanıldı. Lakin Adidas, bu logodan evvel yonca halindeki klasik amblemiyle tanınıyordu. 1972 yılında kullanılmaya başlayan bu üç yapraklı amblem, hala bir dizi eserde yer alıyor.

Toplumsal medya kullanıcıları, 2022-23 döneminin eski amblemli son periyot olacağını düşünüyor. Lakin şirketten yeni logoyla ilgili resmi paylaşım gelmediğini de hatırlatmak lazım.

Pekala ya siz Adidas’ın yeni logosu ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.