WhatsApp Mesajlara Tepki Verme Bazı Kullanıcılara Yayınlandı

Bundan bir mühlet evvel sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp‘ın üzerinde çalıştığı yeni bir özellikten bahsetmiştik. Telegram’dan esinlenerek oluşturulan bu özellik, kullanıcıların bildirilere emojilerle reaksiyonlar verebilmesini sağlıyordu. Artık bu özellik, WhatsApp’ın 2.22.8.3 kodlu Android beta sürümünde ortaya çıktı. Birtakım kullanıcılar, an prestijiyle bildirilere emojilerle reaksiyon verebiliyorlar.

WABetaInfo tarafından paylaşılan bir manzara, kullanıcıya 6 farklı reaksiyon emojisinin sunulacağını gözler önüne seriyor. Bu emojiler; beğeni, kırmızı kalp, gülmek, şaşırmak, üzülmek ve teşekkür olarak karşımıza çıktı. Özellik kullanılabilir olduğunda, bu emojileri bir iletinin altına reaksiyon olarak bırakabileceksiniz.

WhatsApp’ın yeni özelliği işte bu türlü görünüyor:

Edinilen bilgilere nazaran WhatsApp’ın 2.22.8.3 kodlu Android beta sürümünde yeralan emoji ile reaksiyon verme özelliği tüm kullanıcılara açık değil. Bu da özelliğin hala test evresinde olduğu manasına geliyor. Platform yetkilileri, yaklaşmakta olan emoji ile reaksiyon özelliğinin ne vakit kullanılabilir olacağına dair rastgele bir açıklamada bulunmadılar.

Aslına bakacak olursak WhatsApp’ın emoji ile reaksiyon özelliğinin Android ekosistemine de ulaşmış olması pek şaşırtan değil. Zira bu özellik, geçtiğimiz haftalarda WhatsApp’ın iOS beta sürümü ile WhatsApp’ın masaüstü beta sürümünde de test hedefiyle kullanıma sunuldu. Şayet çalışmalar bir an evvel tamamlanabilirse, WhatsApp’ın emoji ile reaksiyon özelliğini çok yakın bir gelecekte kullanmaya başlayabiliriz.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.