Instagram Akışına Kronolojik Sıralama Özelliği Geldi

En tanınan toplumsal medya platformlarında Instagram, sonunda kullanıcıların uzun bir müddettir şikayetçi olduğu bir sorunu tahlile kavuşturuyor. Toplumsal medya devi, bizim de geçtiğimiz aylarda size üzerinde çalışıldığını aktardığımız, akışın çalışma biçimini büsbütün değiştirecek olan ve çok beklenen aksi kronolojik görünümü geri getiren iki yeni mod eklediğini duyurdu.

Şirket, bu yeni modların “Takip Edilenler” ve “Favoriler” olarak isimlendirildiğini bildirdi. Yapılan açıklamalarda bu iki özelliğin, uygulamayı kullandıkları sırada kullanıcılara daha fazla seçenek ve ne görüp ne görmeyecekleri üzerinde daha fazla denetim sağlamak gayesiyle tasarlandığı tabir edildi.

Yeni Instagram akışı bu türlü görünecek:

“Takip Ediliyor” özelliği için Instagram, yaptığı açıklamada “Takip ettiğiniz hesaplardaki en son gönderileri, gönderildikleri sırayla görün.” sözlerini kullandı. Bunun pek çok Instagram kullanıcısının şikayetçi olduğu bir durum olduğunu düşündüğümüzde, yeni özelliğin kullanıcıları genel olarak hayli şad edeceği söylenebilir.

Dev platform duyuruda ‘Favoriler‘ moduna dair de ayrıntılar verdi. Buna nazaran bu modda temel olarak 50 hesaba kadar yıldız eklemek ve bu hesaplardan gelen gönderilerin ana akışınızda daha üstlerde görmek mümkün olacak. Ayrıyeten, bu gönderileri, Instagram’ın en son gönderilerle başladığını söylediği farklı bir “Favoriler” akışında da görebileceksiniz.

Bahse dair Verge’e konuşan Instagram sözcüsü Seine Kim ise, “Favoriler listeniz size özeldir ve öbür kimse tarafından görülemez” biçiminde kaydetti.

Aslında bu modlar üzerine çalışmalar bir müddettir devam ediyor. Platformun lideri Adam Mosseri’nin geçen yıl birkaç kere kelamını ettiği modlar, bir müddettir kimi kullanıcılar tarafından test ediliyor. Bu iki alternatif akıştan birine ulaşım sağlamak içinse tek yapmanız gereken ise ana sayfa sekmesindeyken üst köşede yer alan Instagram logosuna dokunmak.

Özellik şu an için tüm kullanıcılarda etkin olmamış olabilir lakin dünya genelinde önümüzdeki günlerde büsbütün etkin olması bekleniyor.

Insagram lideri Adam Mosseri’nin yeni akışı tanıttığı görüntüye göz atmak isterseniz;

()

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.