Instagram, Ürün Etiketleme Özelliğini Genişletmeye Hazırlanıyor

Instagram etiketleri artık yalnızca öteki hesaplar için değil… Uygulama, rastgele bir kullanıcının gönderilerinde muhakkak öğeleri etiketleyebilmesi için eser etiketleme özelliğini genişletiyor. Şimdiye kadar, eser etiketleme sadece işletmeler ve içerik oluşturucular tarafından kullanılabiliyordu, lakin Instagram, “önümüzdeki birkaç ay içinde” tüm ABD kullanıcılarının eser etiketlere erişmesine müsaade verecek.

Bir eseri etiketlemek, öteki bir hesabı etiketlemekle birebir formda çalışıyor: Kullanıcılar, görsellerinin makul alanlarına dokunarak etiket ekleyebiliyor. Instagram’da mağazası olan işletmeler için eser etiketleri esasen bir müddettir mevcut.

İçerik oluşturucular ekseriyetle sponsorlu içerikte yahut ortak oldukları işletmeleri tanıtan gönderilerde eser etiketleri kullanırken, takipçilerinden biri gönderileri aracılığıyla satın alma yaparsa eser etiketlerini kullanan bireyler kurul alamıyor. Şirket, özelliğin insanların “en sevdikleri küçük işletmeleri desteklemelerine” yardımcı olmayı amaçladığını söylüyor.

Yeniden de Instagram, takipçilerinin uygulamasının öbür bir yerinde bir satın alma süreci yaptığında içerik oluşturucuların kurul kazanmalarına imkan tanıyan bağlı kuruluş mağazaları ile denemeler yapıyor. Şirket yöneticileri, bir “geliştirici orta sınıf” yetiştirme maksatlarının bir kesimi olarak uygulamanın gelir getirici özelliklerini vakit içinde daha fazla bireye genişletmek istediklerini söylüyor.

Kaynak: Chip

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.