Sosyal Medya Platformları Çöktü: Vodafone Kaynaklı Olabilir

Pek çok insan günümüzde toplumsal medyayı günlük hayatının bir kesimi haline getirdi. Haberlerden tutun da cümbüşe kadar bütün gereksinimlerimizi giderdiğimiz platformlar çöktüğünde ise ortalık âdeta yangın yerine dönebiliyor.

Akşam saatlerinde ise Instagram başta olmak üzere Facebook, WhatsApp, Telegram daha birçok toplumsal medya platformunda erişim problemleri görülmeye başlandı. Sorunu yaşayanların büyük çoğunluğunun tıpkı operatörü kullanması ise dikkat çekti.

Sorun Vodafone kaynaklı olabilir

Özellikte Türkiye’de yaşanan bu erişim sorunu, birtakım toplumsal medya platformlarında global olarak da yaşanıyor. Instagram’da dünya çapında sıkıntılar yaşarken Telegram üzere platformlarda ise yalnızca ülkemizde erişim problemleri yaşanıyor.

Erişim sorunu yaşan kullanıcıların büyük bir çoğunluğu, konut interneti ve taşınabilir çizgi olarak Vodafone’u kullandıklarını açıkladı. Durum bu türlü olunca sorunun Birleşik Krallık merkezli Vodafone’dan kaynaklı olduğu düşünülüyor. Vodafone ise husus hakkında şimdi bir açıklama yapmadı.

Ayrıntılar geliyor..

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.