Twitter Mesajlar için kullanıcıların beklediği özellik geldi!

Toplumsal medya platformu Twitter, bugün Twitter Support isimli hesabından yaptığı paylaşımla kullanıcıların uzun müddettir beklediği özelliğin geldiğini duyurdu. Twitter, açıklamada Direkt İletiler kısmı için arama özelliğini eklediğini belirtti.

Geçmiş konuşmalarda ileti arama başta WhatsApp, Instagram üzere rakip toplumsal medya platformlarında bulunuyor. Twitter da bu özelliği ekleyerek kullanıcı tecrübesini güzelleştiriyor ve rakipleriyle olan rekabetini arttırıyor. Pekala Twitter’da bildiriler için arama nasıl yapılacak? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

Twitter ileti içi aramalar kısımlara ayrılacak

Twitter iletiler için arama yapma özelliği; tümü, bireyler, kümeler ve iletiler olarak dört kısma ayrılacak. İleti aramaları, bu formda daha kolay hale gelecek. Twitter’ın bu özelliği sunmasındaki en büyük nedenlerden biri platform içinde işletmecilerin son vakitlerde artması oldu. Direkt ileti üzerinden irtibat sağlayan işletmeler, bu sayede müşterileriyle daha sağlıklı irtibat kuracak.


Twitter’da ileti içi söz arama özelliği

Toplumsal medya platformunun yakın vakitte duyurduğu Mağazalar özelliği de ileride işletmecilerin platform içinde artışını sağlayacak. İleti araması ise bilhassa müşteri hizmetleri açısından fonksiyonellik sağlayacak. Ek olarak Twitter, evvelce bildirilerde yalnızca kullanıcı ismi ile aramayı sağlıyordu.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de Twitter ileti arama özelliğini bekliyor muydunuz ve kullanacak mısınız? Niyetlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.