Twitter’dan iOS kullanıcılarına müjde: O özellik nihayet geldi!

Twitter, günlük 217 milyon faal kullanıcısı ile en tanınan toplumsal medya platformlarından biri. Muhakkak aralıklarla kullanıma sunduğu yeni özelliklerle kullanıcı tecrübesini artıran platform, kısa müddet evvel Topluluklar için arama çubuğu ve Facets özelliğini test etmeye başladı. Son olarak iOS kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir özellik platforma eklendi.

Twitter, iOS sürümünde GIF oluşturmayı kolaylaştırdı

Dijital dönüşümün lokomotifi pozisyonundaki internetin gelişimi ile 8-bit renge kadar takviye veren ve 1-bit’lik saydamlık sunan GIF’ler de yaygınlaşmaya başladı. Bilhassa toplumsal medyada karşımıza çıkan GIF, kullanıcıları eğlendirdiği gerekçesiyle günden güne popülaritesini artırıyor.

Twitter, iOS sürümünde GIF oluşturmayı daha da kolaylaştıran bir özelliği kullanıma sunduğunu duyurdu. Bu sayede kullanıcıların yalnızca uygulamanın kamerasını kullanarak GIF oluşturmasının ve takipçileri ile paylaşmasının önü açıldı.

Twitter, iOS sürümünde uygulama için kamerayı kullanarak GIF oluşturma ve takipçilerle paylaşma için şu adımların izlenmesi gerekiyor;

  1. Twitter uygulamasında, yeni bir tweet oluşturmak için dokunun
  2. Kamerayı açın
  3. GIF seçeneğini seçin
  4. GIF’inizi oluşturun
  5. Yeni GIF’inizi takipçilerinizle paylaşın

Twitter’da Olumsuz Oy özelliği üzerindeki çalışmalar da devam ediyor. Bu özellik; rahatsız edici yahut alakasız içerikleri oylamanıza imkan sağlayacak. Bu noktada ilgili paylaşımlar incelendikten sonra gerekli görülmesi halinde alakasız cevap ya da rahatsız edici içerik olarak işaretlenecek. Öte yandan vermiş olduğunuz oylar tweetlerin sahipleri ve başka kullanıcılarla paylaşılmayacak.


Twitter

Pekala siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce platformun iOS sürümüne gelen uygulama içi kamera aracılığıyla GIF oluşturma özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.