WhatsApp için güncelleme: Web özellikleri genişliyor

Anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, yeni güncellemeyle çoklu aygıt dayanağını sağlayacak. Uygulama, Web sürümünü birinci olarak 2015 yılında tanıttı. Uçtan uça iki aygıtın birbirine bağlanması halinde çalışan uygulama kullanıcılar tarafından epey tutuldu. Ancak şu anda aygıtlardan birinin internetinin kesilmesi ya da şarjının bitmesi halinde irtibat kesiliyor.

WhatsApp, farklı bir aygıttan girilmesi halinde kontağın gitme sıkıntısını çözmek ismine çoklu aygıtlar dayanağını sunuyor. Çoklu aygıtlar dayanağı, ana aygıta bağlı kalmadan platforma birden fazla yerden giriş yapmayı sağlayacak. Pekala bu özelliklerin içeriği nasıl olacak ve nasıl kullanılacak? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

WhatsApp çoklu aygıt dayanağı

WhatsApp, uzun vakittir çoklu aygıttan giriş yapma özelliğini beta sürümü için test ediyor. Yeni özellik, tıpkı anda WhatsApp hesabına bağlı dört aygıta -telefonla birlikte beş- bağlanmayı sağlıyor. Bu özelliğin gelmesi uzun müddettir bekleniyordu. Zira kullanıcılar bilgisayar başındayken bazen telefonu kapatıyorlar yada şarjının çabuk dolması için internet erişimini kesiyorlar. Bu durum da WhatsApp Web erişim sorunu yaratıyordu. Güncellemeyle birlikte bu problemler kalkacak.

Ek olarak güncellemeden sonra WhatsApp Web oturumu açarken iletilerin yüklenmesi de daha süratli olacak. Böylelikle öteki aygıtlara giriş yaparken daha az vakit harcanacak. Nisan ayında gelecek güncelleme, birinci evvel iOS kullanıcılarına daha sonra da Android kullanıcılarına açılacak.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce çoklu giriş gerekli miydi ve kullanacak mısınız? Fikirlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.