YouTube’tan önemli adım: TV dünyasına giriyor

Birçok kişi için YouTube, hala reklam dayanaklı fiyatsız bir görüntü platformu olarak yer alıyor. Artık de şirket, TV alanında yeni bir adım atıyor. Bu adımla birlikte YouTube, fiyatsız olarak izleyebileceğiniz sinema seçeneklerinin yanı sıra binlerce dizi kısmı sunuyor. İşte detaylar!

YouTube, reklamlı fiyatsız TV programları sunacak

YouTube, yaptığı bir duyuruda reklamlı fiyatsız TV programları ABD’li kullanıcılara sunduğunu söyledi. Bununla birlikte pek çok TV programı kitaplıkta yer aldı. Eklenen programlar ortasında Hell’s Kitchen, Andromeda, Heartland ve Unsolved Mysteries üzere TV gösterileri yer alıyor. Şirket, görüntüleme tecrübesinin ‘yesyeni akıcı navigasyon‘ içerdiğini söylüyor.

Platform, mevcut olan 1.500 sinemaya ek olarak yaklaşık 4 bin fiyatsız TV kısmı sunacak. Bunun yanı sıra kitaplıktaki birçok kısım 5.1 ses dayanağına ve 1080p görüntüleme seçeneğine sahip olacak.

Şirket, yeni hizmetiyle başka platformlara rakip olacak

YouTube’un bu hizmeti onu, Peacock, Disney+ ve Tubi üzere reklam dayanaklı TV ve akış hizmetleriyle rekabete sokacak. Şirket, eklediği fiyatsız TV programlarıyla, ABD’li kullanıcıları platformuna bağlı tutmayı umuyor. Birden fazla dizinin birden fazla kısmına sahip olmak tıpkı vakitte kullanıcıların Netflix üzere başka platformlara gitmesinin de önüne geçecek.

Geçen yıla kadar YouTube, YouTube Originals aracılığıyla içerik boşluklarını doldurmaya çalışıyordu. Lakin 2022’nin başlarında bu emellerinden vazgeçtiğini duyurdu. Platform bilhassa Cobra Kai üzere gösterileriyle muvaffakiyet elde etti, lakin Amazon Prime ve Netflix üzere hizmetler için bir tehdit oluşturmadı. Tüm bunlara karşın YouTube’un son atılımından beklentiler epey büyük.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.