Instagram, yeni arayüzünü test ediyor!

Toplumsal medya platformu Instagram, kullanıcılarına daha âlâ bir tecrübe sunmak için yeni bir arayüz deniyor. Platform, yaptığı yeniliklerle kullanıcılarına büsbütün yeni bir görünüm sağlayacak. Yeni arayüz, tıpkı vakitte kullanıcıların daha rahat bir kullanım tecrübesi sunmasına da yardımcı olacak.

Instagram, son olarak kullanıcılarının beklediği eski kronolojik sıralama özelliğini favoriler seçeneğiyle tekrar sunmuştu. Pekala Instagram’ın şimdi test kademesinde olan yeni arayüzü nasıl olacak? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

Instagram, kıssalar çubuğunu kaldıracak

Toplumsal medya platformu Instagram, arayüz değişikliğini test ediyor. Toplumsal medya platformları ile ilgili sık sık sızıntı haberi yapan Alessandro Paluzzi, yeni arayüzü Twitter hesabından paylaştı. Instagram, öyküler çubuğunu kaldıracak, akışı ise tek bir pencere içerisinde gönderileri, öyküleri ve reels görüntülerini gösterecek. Kullanıcılar, Öykülere kısmına ekranın alt kısmından sola kaydırarak ulaşacak. Görüntüler için ise yeni bir ilerleme çubuğu bulunacak.

Instagram’ın rakibi TikTok’ta bulunan bu arayüz, iki toplumsal medya platformunda da yer alan kullanıcılar için epeyce rahat olacaktır. Platformun test evresinde olan arayüzünün tam olarak kullanıma sunulması halinde eskiye oranla daha fazla etkileşim sağlaması da bekleniyor. Zira TikTok’un daha çok tercih edilme nedenlerinden biri de gönderiler ortasında rahat geçiş imkanı olması.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Instagram’ın test basamağında olan yeni arayüzü nasıl? Niyetlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.