Instagram’a 3D Reklam Özelliği Geliyor

Instagram, insanların yalnızca fotoğraflarını ve hoş anlarını paylaştığı bir platform olmaktan çoktan çıktı. Neredeyse önümüzde çıkan her gönderide bir reklam yahut işbirliği ibaresi görüyoruz. Instagram çok büyük bir satış gücüne sahip ve tek bir paylaşımla çok fazla beşere ulaşabilme imkanı sunuyor. Hal böyleyken de reklamlarla dolu olması olağan ki hayli olağan.

Geçtiğimiz günlerde sizlere Instagram’ın ‘geç kalınmış’ bir özelliği kullanıma sunacağından bahsetmiştik. Sık sık yeni özelliklerini tanıttığımız ve daima güncellenen Instagram ve Facebook, bu kez da reklamlara el attı. Meta, e-ticaret bölümünün önde gelen isimlerinden VNTANA ile bir mutabakat imzaladı. Bu mutabakata nazaran, ilerleyen günlerde VNTANA’nın optimizasyonu sayesinde Instagram ve Facebook üzerinden 3D reklamlar yayınlanabilecek.

3D reklamlarla tüketicilerin eserleri daha yeterli deneyimlemesi amaçlanıyor

VNTANA, daha evvel yaptığı 3D ve AR çalışmalarıyla isminden sıkça kelam ettiriyordu. Bu teknolojiyi ise bu sefer Instagram ve Facebook üzerinden kullanıma sunacak. Şirketin kullandığı optimizasyonlar sayesinde üretici firmalar, Instagram ve Facebook hesaplarına basitçe 3D reklamlar ekleyebilecek. Olağanda biliyorsunuz ki 3D belgeler çok fazla yer kaplıyor ve bunları rastgele bir yere atmak bir yana, kaydederken bile zahmetler yaşanabiliyor. VNTANA, kullanıcıların Browzwear, Clo, Keyshot, Modo üzere programlar yardımıyla yapılan 3D dizaynlarını otomatik olarak Facebook ve Instagram standartlarına dönüştürmelerine yardımcı oluyor.

İllaki hepimizin “Ya bunu neden yalnızca bu açıyla çekmişler?” dediğimiz olmuştur. Aslında Meta ve VNTANA bu yeni reklam dizaynıyla tam olarak bu sıkıntılarımızın önüne geçmeyi hedefliyor. Yeni 3D reklamlar sayesinde satın almadan evvel eserleri güya elimizde tutuyormuş üzere çevirerek her tarafına bakabileceğiz. Bu sayede de kimi satıcılar tarafından paylaşılan ve ‘tüketiciyi aldatmaya yönelik’ paylaşımların da önüne geçilmiş olacak. Bu özelliğin yaygınlaşmasının akabinde tıpkı bilim kurgu sinemalarında olduğu üzere eserlerin 3D modellerine ve ya hologramlarına bakarak alışveriş yapma furyası hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaya başlayabilir

Pekala bu 3D reklamlar nasıl görünecek?

3D Reklamları Facebook ve IG’ye getiriyoruz! Yeni entegrasyonumuzla VNTANA, markaların Browzwear, Clo KeyShot3D ve daha fazlası üzere programlardan mevcut 3D dizaynlarını yüklemelerine imkan tanır ve bunları Facebook ve IG için otomatik olarak dönüştürür.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.