Mültecilerde TikTok Sapıkları Türedi: Sosyal Medya Çıldırdı

Türkiye, bir müddettir göç dalgalarının merkezi haline geldi. Yıllar evvel gelen ve önemli bir kısmına vatandaşlık hakkı da verilen Suriyeliler bir yana, son bir yıl içinde sayıları önemli ölçüde artan Afgan ve Pakistanlımülteciler ortasındaki kimi kümeler, Türk vatandaşlarını canından bezdirir hale geldiler. İşin ekonomik boyutunu bir kenara bıraksak bile yaşanan güvenlik meselelerinin derhal masaya yatırılması ve artık bir tahlil bulunması gerekiyor.

Savaş ya da hayat şartları üzere nedenlerle ülkemize gelen mülteci kümeleri, artık de TikTok’taki sapıklıklarıyla gündem olmaya başladılar. Pakistanlı olduğu argüman edilen ve İstanbul’da yaşadığı söylenen bir mültecinin sokaktaki bayanları taciz ederek görüntülerini çekip TikTok hesabında paylaştığının açığa çıkması, toplumsal medyada infial yarattı.

Bu defa de TikTok sapıkları türedi

İşin dehşetli yanı, kelam konusu TikTok sapığı bu mevzuda gündeme gelen son olay olsa da bunun birinci olmadığı da, son olmayacağı da aşikar. Çünkü geçtiğimiz devirde bir öbür mülteci kümesini rehin alan Pakistanlı göçmen kümesinin çektikleri görüntüleri tekrar TikTok’ta yayınlamaları, toplumsal medya platformunun adeta bir aşırılık yuvası haline geldiğinin göstergesi olmuştu.

Tiktok sapığı toplumsal medyanın da gündeminde

Manzaraların toplumsal medyada paylaşılması ile kullanıcıların isyanı da gecikmedi. Çok sayıda paylaşım yapan kullanıcılar, bu olayların sonunun gelmeyeceğini söyleyerek hükümeti bu bahiste bir şeyler yapmaya davet ettiler. Dilerseniz artık de toplumsal medyadaki paylaşımlara bakalım…

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.