YouTube Açılmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Yemeğinizi hazırladınız ve YouTube’da hoş bir görüntü izleyerek yemek istiyorsunuz. Taşınabilir uygulama ekranı bir türlü gelmiyor, taşınabilir internet tarayıcısı bir türlü yüklenmiyor, bilgisayara bakayım dediniz birebir, YouTube açılmıyor. YouTube açılmıyor sıkıntısına neden olabilecek pek çok farklı neden vardır. Bu nedenler aygıttan aygıta değişiklik gösterir lakin birden fazla vakit bu sorun büsbütün kullanıcı kaynaklıdır.

YouTube açılmıyor probleminin kullanıcı kaynaklı olması aslında güzel bir şey zira sorunun kaynağını tespit ederek tahlil için uygulayabileceğiniz farklı sistemler var. Elbette, birtakım görüntüler özel olarak ülkemizde yasaklanmış olabilir, bunları başka tutalım. Gelin YouTube açılmıyor sorunu nasıl çözülür yakından bakalım ve sorunun tahlili için uygulayabileceğiniz birtakım kolay prosedürleri görelim.

YouTube açılmıyor sorunu nedir?

Taşınabilir uygulamadan, taşınabilir internet tarayıcısından ya da masaüstü internet tarayıcısından YouTube görüntü platformunu açmaya çalışıyor lakin bir türlü ana sayfayı açamıyorsanız bu durum YouTube açılmıyor sorunu olarak isimlendirilir. Görüntü sayfalarını açamıyorsanız bu durum o sayfa kaynaklı olabilir lakin YouTube açılmıyor sorunu daha çok ana sayfaya ulaşamama durumunu tabir eder.

YouTube açılmıyor sorunu neden olur?

YouTube açılmıyor sıkıntısının birinci ve en yaygın görülen nedeni internet kontağıdır. Dolu bir tarayıcı belleği, aktüel olmayan taşınabilir uygulama, şimdiki olmayan işletim sistemi ve aygıt ayarlarındaki yanlışlar sık görülen nedenler ortasındadır. Ender görülse bile Google sistemi ya da YouTube sunucuları çökmüş olabilir. Toplumsal medya hesaplarımızı takip ederseniz çökme olduğunda biz size söyleriz.

YouTube açılmıyor sorunu nasıl çözülür?

  • Usul #1: İnternet temasınızı denetim edin.
  • Yol #2: Sayfayı yenileyin.
  • Formül #3: Tarayıcıyı ya da taşınabilir uygulamayı kapatıp açın.
  • Sistem #4: İnternet tarayıcınızın önbelleğini temizleyin.
  • Usul #5: YouTube taşınabilir uygulamasının şimdiki olduğundan emin olun.
  • Usul #6: İşletim sisteminizin yeni olduğundan emin olun.
  • Formül #7: Aygıt ayarlarınızı denetim edin.
  • Formül #8: VPN kullanıyorsanız kapatın.
  • Usul #9: Ayrıntılı bir virüs taraması yapın.
  • Formül #10: Farklı aygıtlar üzerinde YouTube’u açmaya çalışın.

Metot #1: İnternet ilişkinizi denetim edin:

YouTube açılmıyor meselesinin birinci ve en yaygın görülen nedeninin internet kontağı olduğunu söylemiştik. Aygıtınız internete bağlı görünse bile aslında tam olarak temas sağlanmamış olabilir, zayıf bir internet temasınız varsa kopmalar yaşanıyor olabilir ya da yeni bağlandıysanız şimdi aygıt hazır olmayabilir. Farklı internet siteleri ve taşınabilir uygulamalar açmayı deneyin.

Yol #2: Sayfayı yenileyin:

İnternet ilişkinizi denetim ettiyseniz ve farklı intenret sitelerini ve taşınabilir uygulamaları açabiliyorsanız sayfayı yenileyin. Tahminen tam bağlanmak istediğiniz anda YouTube sunucularında yaşanan bir yoğunluk nedeniyle YouTube açılmıyor sorunu ortaya çıkmış olabilir. Yenileme sürecini birkaç sefer tekrarlayabilirsiniz.

Formül #3: Tarayıcıyı ya da taşınabilir uygulamayı kapatıp açın:

Sayfa yenilemenize karşın YouTube açılmıyor sorunu devam ediyorsa taşınabilir internet tarayıcınızı, taşınabilir uygulamanızı ya da masaüstü internet tarayıcınızı kapatın. Bir mühlet kapalı tutun. Açtıktan sonra da bir müddet bekleyin ve YouTube’a ulaşmaya çalışın. Kapatıp açma süreci birden fazla vakit tahlil sunacaktır.

Usul #4: İnternet tarayıcınızın önbelleğini temizleyin:

Masaüstü internet tarayıcınızda ya da taşınabilir internet tarayıcınızda YouTube açılmıyor sorunu yaşıyorsanız tarayıcı önbelleği dolu olabilir. Tarayıcınızın Ayarlar sayfası üzerinden önbellek paklığı yapabilirsiniz. Android işletim sistemine sahip aygıtlarda YouTube taşınabilir uygulamasının da önbelleğini silebilirsiniz.

Metot #5: YouTube taşınabilir uygulamasının aktüel olduğundan emin olun:

Sırf birkaç saniye sürecek kolay bir süreç olmasına karşın pek çok kullanıcı taşınabilir uygulamalarına gelen güncellemeleri takip etmiyor ve takip etmemekle kalmayıp, otomatik olarak güncellenmesine de müsaade vermiyor. Güncellemeler, taşınabilir uygulamada var olan ufak yanılgıları düzeltecektir. Bu nedenle taşınabilir uygulamanızın yeni olduğundan emin olun.

Prosedür #6: İşletim sisteminizin aktüel olduğundan emin olun:

Taşınabilir uygulama güncellemeyen pek çok kullanıcı işletim sistemini de güncellemiyor. Windows için bu tıp bir sorun olmaz lakin iOS ya da Android aygıtınızın işletim sistemi yeni değilse kullandığınız taşınabilir uygulamalar ile ahenk sorunu yaratabilir ve YouTube açılmıyor sorunu üzere kusurlara neden olabilir.

Sistem #7: Aygıt ayarlarınızı denetim edin:

Günümüzde pek olmuyor lakin hala kimi aygıt ayarları otomatik olarak yapılmıyor. Elbette bunlar ortasında en kıymetlisi tarih ve saat. Bilgisayarınızın ya da taşınabilir aygıtınızın tarih ve saat ayarları şimdiki değilse taşınabilir uygulama ile ahenk sorunu olacaktır ve ortaya YouTube açılmıyor sorunu üzere yanılgılar çıkacaktır.

Metot #8: VPN kullanıyorsanız kapatın:

IP adresinizi gizleyerek çok daha inançlı bir internet tecrübesi sunan VPN hizmeti, birtakım durumlarda YouTube açılmıyor meselesine neden olabilir. Tarayıcı eklentisi olarak ya da taşınabilir uygulama olarak kullandığınız VPN hizmetini kapatın ve tekrar YouTube’a ulaşmayı deneyin. Bu süreç birden fazla vakit sorunu çözecektir.

Yol #9: Ayrıntılı bir virüs taraması yapın:

Pek ihtimal verilmiyor lakin bilgisayarınıza ya da taşınabilir aygıtınıza bulaşmış bir virüs ya da makûs maksatlı yazılım da YouTube açılmıyor problemine neden olabilir. Tahminen internet temasınızı etkiliyor bile olabilir. Muteber bir antivirüs yazılımı kullanarak bilgisayarınızı ayrıntılı bir virüs taramasından geçirin. Paklık sonrası tekrar YouTube’u açmaya çalışın.

Yol #10: Farklı aygıtlar üzerinde YouTube’u açmaya çalışın:

Tüm tahlil usullerini denediyseniz ve YouTube’a ulaşmak için tüm alternatifleri kullandıysanız bir de farklı bir aygıttan açmaya çalışın. Şayet farklı bir aygıtta açılıyor lakin siz hala YouTube açılmıyor sorunu yaşamaya devam ediyorsanız aygıt üreticinizin teknik servisi ile bağlantıya geçmelisiniz. Sorun internet kaynaklıysa internet servis sağlayıcınızla irtibata geçmelisiniz.

Dünyanın en tanınan görüntü platformu YouTube açılmıyor sorunu nasıl çözülür sorusunu yanıtladık ve farklı aygıtlarda uygulayabileceğiniz tahlil formüllerinden bahsettik. Şayet aygıt, sunucu ya da internet kaynaklı geniş çapta bir sorun yoksa listelediğimiz sistemlerden biri kesinlikle sorunu çözecektir.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.