Instagram Hikayelere Sesli Yanıt Verme Özelliği Gelebilir

Dünyada milyarlarca insanın gününün birçoklarını geçirdiği toplumsal medya platformları süratli bir biçimde yaygınlaşmaya devam ediyor. Durum bu türlü olunca da bu mecralar kullanıcı tecrübelerini düzgünleştirmek için daima yeni özelliklerini kullanıma sunuyor. Tanınan fotoğraf ve paylaşma uygulaması Instagram da bu stil platformların başında yer alıyor.

Instagram’ın son vakitlerde birçok yeni özelliği platforma getirdiğini, ayrıyeten pek çok yeni özellik üzerinde de çalıştığını sizlerle paylaşmıştık. Bunlar ortasında 3D reklamlar, kullanıcıların uzun vakittir beklediği kronolojik gönderi sıralaması ve NFT’ler üzere şeyler yer alıyordu. Meta’ya bağlı platform öykülerine de yeni özellikler getirmeye başlamış ve bu kapsamda ‘hikâye beğenme’ özelliğini kullanıma sunmuştu. Artık ise tekrar öykülere yeni bir özelliğin eklenebileceği ortaya çıktı.

Öykülere sesli olarak cevap vermek mümkün olabilir

Kullanıcılar ortasında epeyce tanınan olan kıssaları güzelleştirmeyi planlayan Instagram, bu husustaki atılımlara bir yenisini daha eklemeyi düşünüyor. Taşınabilir uygulamalar hakkındaki paylaşımlarıyla tanınan Alessandro Paluzzi’ye nazaran dev platform, öykülere sesli bir biçimde karşılık vermeye imkan tanıyan bir özellik üzerinde çalışıyor.

Paluzzi’nin Twitter üzerinden paylaştığı ekran imgesine baktığımızda kıssalara tepki verme kısmının altında bulunan ‘Mesaj Gönder’ kutucuğunun yanındaki ‘GIF’ simgesinin öncesinde bir mikrofon işareti olduğu görülüyor. Bu da sesli bildiriyle öyküye yanıt verme özelliğinin buraya tıklayarak kullanılabileceğini gösteriyor.

Şimdilik bu özellik konusunda rastgele bir resmi açıklama olmadığını belirtmemiz gerek. Dev platform bu üslup denemeler gerçekleştirdiği her özelliği kullanıcılara sunmayabiliyor. Yeniden de bildirilerde hâlihazırda bulunan sesli bildiri özelliğinin öyküye karşılık verme kısmına eklenmesinin, bunu kullanmak isteyen insanların işini epey kolaylaştırabileceğini söylemek mümkün.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.