WhatsApp Dosya Paylaşım Sınırını 2 GB’a Yükseltecek

WhatsApp bu sıralar sıklıkla getirdiği ve getirmeyi planaladığı yeni bilhassa gündeme geliyor. Son olarak da geçtiğimiz günlerde sizlere, WhatsApp’ın iletilere reaksiyon verme özelliğini beta sürümünde kullanıma açtığından ve Anketler üzerinde çalışmalarından bahsetmiştik.

Günümüzde en çok tercih edilen iletileşme uygulamalarından biri olan WhatsApp, yeni bir güzelleştirme üzerinde daha çalışmalara başladı. Kullanıcıların birbirlerine gönderdikleri evrak boyutlarıyla ilgili yapılması planlanan bu değişiklik neymiş, gelin birlikte bakalım.

iOS kullanıcıları 2 GB’a kadar evrak paylaşımı yapabilecek

WABetaInfo tarafından yapılan paylaşıma nazaran, WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni düzgünleştirme ile iOS kullanıcıları 2 GB’a kadar evrak paylaşımı yapabilecek. Şu anda ise WhatsApp üzerinden kullanıcılar en fazla 100 MB boyutunda paylaşım yapabiliyor. Telegram kullanıcıları ise 2020 yılından beri 2 GB’a kadar evrak paylaşımı yapabiliyor. Uzun bir vakittir Telegram’ın pek çok özelliğini yeni yeni getiren WhatsApp, yeniden bu özelliği bünyesine dahil etmesiyle de Telegram olmaya bir adım daha yaklaşmış olacak.

Şirket, evrak paylaşım boyutlarını iOS 15 aygıtlar için 2 GB’a çıkartacak bu yeni özelliği için Arjantin’de test çalışmalarına başladı. Alışılmış bununla birlikte şirketlerin birçok özelliği test basamağındayken iptal ettiği ve yayınlamadığı da bir gerçek. Bu sebeple WhatsApp da bu belge transfer boyutu konusunda yapacağı değişikliği gereksiz bularak kullanıcılara hiç sunmayabilir. Şu an için bu özellik yalnızca iOS kullanıcıları için gündemde olsa da test basamağından geçtiği takdirde tüm kullanıcılara sunulması planlanıyor.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.