WhatsApp, dosya paylaşım sınırını artırıyor!

Anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, kullanıcılarını sevindirecek bir özelliği getiriyor. iOS için son Beta sürümünü yayınlayan uygulama, kullanıcıların evrak paylaşımı yaparken daha büyük seçimler yapmasına müsaade vermeye başladı. Kullanıcıların uzun müddettir beklediği özellik, şimdi test evresinde. Pekala, mevzunun ayrıntıları neler ve evrakların büyüklük sonu ne kadar kadar olacak? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

WhatsApp, belge paylaşımındaki büyüklük hududunu artırdı!

Anlık iletileşme platformu WhatsApp, belge paylaşımındaki 100 MB olan hududu artırıyor. Özellik, şu an sadece Arjantin’de 2GB büyüklüğe kadar çıkıyor ve yalnızca iOS 15 aygıtlar için geçerli. Kısa mühlet sonra ise kararlı olarak gelmesi ve herkese kullanıma açılması bekleniyor.

2GB evrak paylaşımı, WhatsApp ile rekabet halinde olan Telegram uygulamasında 2020 yılından beri mevcut. WhatsApp kullanıcıları da bu özelliğin platformda olmamasından ötürü şikayet ediyorlardı ve gelmesini bekliyorlardı.

Platform, geçtiğimiz günlerde web sürümü için çoklu aygıt dayanağını ve birçok uygunlaştırmayı Nisan ayında getireceğini açıklamıştı. Uygulamalar ortasındaki olan rekabet, birbirlerinden özellik alarak daha çok kızışıyor. Bu gelişmeler ve güzelleşmeler ise şahıslara daha uygun bir kullanımı tecrübesi sağlıyor.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp’ın şimdi test kademesinde olan bu özelliği kararlı sürüme gelir mi ve siz de bu özelliği bekliyor muydunuz? Fikirlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.