WhatsApp’ın iPhone’lardaki görünümü değişiyor!

Anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, iPhone telefonlar için küçük bir değişiklik test ediyor. Uygulama, zati karanlık mod kullanımını aygıtlarda destekliyor. Ama uygulama için şu anda mevcut olan karanlık mod yetersiz gelmiş olacak ki alt kısımda yer alan araç çubuğu için tekrar artırıldı. Pekala, WhatsApp iOS aygıtlar için yeni görünüm sunacak karanlık mod nasıl görünüyor ve nasıl çalışır? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

WhatsApp, iOS için karanlık mod artıyor!

WhatsApp, iOS için beta sürümünde karanlık modun renk değişikliğini test ediyor. Test edilen detayda sadece altta yer alan araç çubuğunun rengi koyu griden renkten büsbütün siyaha dönüyor. Uygulamanın aslında karanlık modu desteklemesi 2020 yılından beri aslında var. Ancak altta bulunan araç çubuğunun rengi az da olsa ton farkıyla kullanıcıları rahatsız ediyor.

Yeni görünüm, şimdi test basamağında. Ama yakın vakitte tam olarak geleceği ve kullanıma sunulacağı düşünülüyor. Karanlık Mod, bu görünümü seven kullanıcılar için kullanım açısından daha rahat olacak.

iOS aygıtlar için karanlık mod: Ayarlar>Ekran ve Parlaklık>Karanlık Mod

Android aygıtlar için karanlık mod: WhatsApp>Ayarlar>Sohbetler>Tema>Karanlık Mod

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce WhatsApp’ın iOS aygıtlar için test evresinde olan yeni karanlık modu nasıl? Niyetlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.