Instagram Hikayeler’e gizlice nasıl bakılır?

Toplumsal medya kullanımı her geçen gün yaygınlaşıyor. Bu durum merak hissimizin artmasına neden olurken, kapalılığı de devre dışı bırakıyor. Bilindiği üzere Instagram‘da rastgele birinin kıssasına göz attığınızda, o kişi çarçabuk bu kıssaya kimlerin baktığını belli bir liste halinde görebiliyor.

Bu manada kullanıcılar, bazen bir oburunun Instagram hesabına göz gezdirirken, isminin görülmesini istemeyebiliyor. Bu yazımızda sizler için bir oburunun hesabındaki kıssalara göz attığınızda kimliğinizi nasıl göstermeyebileceğinize değiniyoruz.

Instagram Hikayeler’e gizlice bakmanın yolları

Öncelikle bir diğerinin Instagram öyküsüne anonim olarak bakabilmek için o kişinin hesabının açık olması gerekiyor. Özetle öykülerini anonim hesaplardan gizlemiş olan birinin Instagram’da paylaştığı fotoğraflara yahut öykülere hiçbir formda erişemezsiniz. Lakin şayet kullanıcı bu kıssaları herkese açmışsa ve bu görsel yahut görüntüleri anonim olarak görüntülemek istiyorsanız kullanabileceğiniz alternatif web siteleri mevcut.

Güvenlik tedbiri yok: StoryDownloader

StoryDownloader’ı öteki sitelerden ayıran en kıymetli özelliği yalnızca öykü indirmeye yönelik bir arayüze sahip olması diyebiliriz. Bununla birlikte alternatiflerinin bilakis rastgele bir formda güvenlik sorusu yahut Captcha çözmekle uğraşmıyorsunuz. Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak ilgili siteye gitmek, kullanıcınızın ismini girmek ve Download butonuna basmak… Daha sonrasında bütük yeni öyküler karşınıza çıkacaktır.

Farklı maksatlara uygun: InstaDp

InstaDp hem öteki kullanıcıların kıssalarını anonim olarak izlemek ve indirmek hem profil fotoğraflarını en yüksek çözünürlükte görüntülemek hem de Reels görüntülerini indirebilmek için biçilmiş kaftan. Birinci yapmanız gereken buraya tıklamak ve istediğiniz sekmeyi seçerek kullanıcı ismini girmek. Daha sonrasında küçük bir güvenlik adımını geçerek dilediğiniz malzemesi indirmeniz mümkün.

Epeyce kolay arayüz: StorySaver

StorySaver’ın en çok dikkat çeken özelliği kolaylığı ve kullanabilirliğinin üst seviyede olması. Rastgele bir kullancının Instagram kıssasını takip etmek ve indirmek için tek yapmanız gereken buraya tıklayarak ilgili sayfaya gitmek ve kullanıcı ismini yazarak ‘Download’ butonuna basmak olacaktır. Daha sonrasında kolay bir Captcha butonuna tıklayarak kıssaların tamamını görüntüleyebilirsiniz. Sitenin tıpkı vakitte Highlights indirme üzere bir opsiyona da sahip olduğunu belirtmemiz gerek.

Bu yazımızda sizler için bir oburunun Instagram öyküsünü ifşa olmadan nasıl indirebileceğinize değindik. Sizlerin bildiği farklı bir yol varsa yorumlarda ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşabilirsiniz. Mevzu hakkındaki görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.