TikTok’a kullanıcıların merakla beklediği özellik nihayet geliyor

Tanınan kısa görüntü platformu TikTok, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Başka pek çok toplumsal medya platformunda olan izleme geçmişi özelliği artık TikTok’ta da bulunacak. Platform, kullanıcıların geçmişte izlediği görüntüleri yine göz atmasını ve paylaşmasını kolaylaştıracak.

TikTok’ta ana sayfanıza düşen görüntüleri tekrar bulamamaktan şikayet ediyorsanız, toplumsal medya şirketinin yeni özelliğine göz atmalısınız. Twitter’da ortaya çıkan imajlara nazaran TikTok, For You kısmında görünen görüntüleri kaydeden bir izleme geçmişi aracını test ediyor.

TikTok izleme geçmişi nasıl kullanılır?

Toplumsal medya şirketlerinin üzerinde çalıştığı yeni özellikleri ortaya çıkarmakla tanınan Twitter kullanıcısı Hammod Oh, TikTok’un kolay lakin fonksiyonel yeni özelliğini deşifre etti. Yeni özellik, çabukla yahut ezkaza beğenmediğiniz görüntüleri izleme geçmişinizden bulmanıza yardımcı olacak.

Kısa görüntü platformunda halihazırda izleme geçmişi özelliği bulunmuyor olsa da, daha evvel izlediğiniz içeriklere ulaşmanın birtakım yolları var. Lakin bunun için üçüncü parti uygulamalar kullanmanız gerekiyor ve geçmişinizde gösterilen görüntüler her vakit hakikat olmayabiliyor.

TikTok’ta test edildiği belirtilen yeni özellik, YouTube yahut Instagram gibisi uygulamalarda olduğu üzere, Ayarlar kısmında bir sekme olarak yer alacak. Sızıntıyı yapan Hammod Oh, izleme geçmişi özelliğine uygulamanın Ayarlar menüsünden kolaylıkla erişilebileceğini gösterdi.

Şu anda kaç kişinin izleme geçmişi özelliğini test ettiği ve yeni özelliğin daha geniş kullanıcı tabanına ne vakit yayınlanacağı muhakkak değil. Bahisle ilgili konuşan şirket sözcüsü, “Her vakit topluluğumuza bedel katmanın ve TikTok tecrübesini zenginleştirmenin yeni yollarını düşünüyoruz” dedi.

Pekala ya siz TikTok tarafından sunulacak olan izleme geçmişiyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.