Twitter çöktü mü? Erişim problemleri yaşanıyor

Dünyanın en tanınan mikro blog sitesi Twitter, erişim sorunları ile gündeme geldi. Pek çok kullanıcı şu anda siteye erişmekte ve içerikleri görüntülemekte sorun yaşıyor. Bu durum, akıllara Twitter çöktü mü sorusunu getirse de birtakım kullanıcılar siteye sıkıntısız erişim sağlıyor. İşte ayrıntılar…

Twitter çöktü mü?

Bugün öğlen saatlerinde başlayan erişim düşünceleri, 15:00’dan sonra berbatlaştı. İnternetteki erişim meselelerini bildirmek ve ölçmek için kullanılan DownDetector‘deki şikayetler ise tavan yaptı. Sorunun kaynağı şu am için bilinmese de yalnızca Türkiye’deki kullanıcılar etkileniyor üzere görünüyor.

Asıl merak edilen ise neden kullanıcıların tamamını etkilemediği. Burada birinci şüphelenilen durum ise operatör bazlı bir kesinti olması. Bildiğiniz üzere birtakım internet sağlayıcıları ya da taşınabilir operatörler, periyot devir teknik kasvetler yaşayabiliyor.

Bu da ilgili operatörü kullanan bireyler sorun yaşarken, başkalarının hiçbir sorun ile karşı karşıya gelmemesine neden oluyor. Şayet siz de ‘Twitter çöktü mü?’ sorusunu platformda görüyorsanız ve sorun yaşamıyorsanız durum bu demektir.

Pekala siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Uygulamaya erişim sağlayabiliyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.