Beğenmeme sayılarını kaldıran YouTube’dan yeni alternatif

Tanınan görüntü paylaşım platformu YouTube, Kasım ayında yaptığı duyuruyla dislike yani beğenmeme butonunda radikal bir değişime gitti. Şirket birtakım içerik üreticilerin dislike butonu üzerinden akına maruz kaldıklarını belirtti ve bu nedenle beğenmeme sayılarını platformdaki bütün görüntüler için gizleme kararı aldı.

YouTube bu kararı içerik üreticileri korumak için almış olsa da, izleyicilerin birçoğu bu durumdan şad olmadı. Zira beğenmeme butonu bir içeriğin kaliteli / işe fayda olup olmadığı hakkında az çok fikir veriyordu ve görüntüye reaksiyon göstermenin en kıymetli yollarından biriydi.

YouTube görüntülerine emojiyle reaksiyon verilebilecek

YouTube görüntülerinde beğenmeme butonuna alternatif olarak “Zamanlanmış Tepkiler” özelliği test edilmeye başlandı. Özellik kullanıma sunulduğunda, bir görüntünün muhakkak bir saniyesine kahkaha, kalp, gülen hız, şaşkınlık ve gibisi emojiler bırakılabilecek ve izleyiciler, toplam reaksiyonları yorumlarda görebilecekler.


YouTube, ‘tepkileri’ yorumlara ekledi.

Zamanlanmış yansılar, test etabında olduğundan tüm görüntülerde kullanılamıyor. Özelliğin etkin edildiği bir görüntüye denk gelirseniz, yorum kısmını açtığınızda karşınıza çıkacak olan reaksiyon paneline dokunarak emoji bırakabilirsiniz. Birebir panelde görüntünün o dakikası için verilmiş toplam reaksiyonlar de herkese açık bir biçimde gözükecek.

YouTube hususla ilgili açıklamasında “Topluluğun sizin için kıymetli olduğunu biliyoruz, bu nedenle YouTube’da topluluk hissini güçlendiren daha fazla özellik sunmaya kararlıyız. Zamanlanmış reaksiyonlarla eğlenin ve yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin.” dedi ve yeni özelliği kısa mühlet içerisinde genel kullanıma sunacağını aktardı.

Sizler bu hususta neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında yahut SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.