Facebook Messenger, kullanıcıları için yeni kısayollar sunuyor!

Meta’nın anlık iletileşme uygulaması Messenger, yeni güncellemesiyle bünyesine birçok özellik ekliyor. Uygulama, son olarak geçtiğimiz günlerde uzun müddettir beklenen uçtan uca şifreleme özelliğini getirmişti. Messenger, artık ise birçok kısayol getirerek kullanıcıların daha rahat bir tecrübe yaşamasına yardımcı olacak.

Güncellemede birinci olarak dikkat çeken mevzu uygulamanın rakip platformlarından aldığı işlevler oldu. Pekala Facebook Messenger’ın sunduğu güncellemede yeni özellikler neler ve ne işe yarayacaklar? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

Messenger, bir kısayolu da Slack’ten aldı!

Facebook Messenger’ın duyurduğu, en çok dikkat çeken özellik “@everyone” kısayolu oldu. Bu özellik, “@everyone” bildirisini bir kümeye gönderdikten sonra üyeleri uyararak iletinin herkes tarafından görülmesini sağlıyor. Messenger’a yeni eklenen “@everyone” kısayolu, şu anda hali hazırda Slack uygulamasında tıpkı fonksiyonla “@channel” olarak kullanılıyor.

Messenger’ın getirdiği öbür özelliklerden biri başkası de “/silent” kısayolu oldu. Bu özellik, kimseye bildirim göndermeden kullanıcının şahıslara karşı görünmez olmasını sağlıyor. @herkes ve /silent kısayolları, bugünden itibaren güncelleme yaptıktan sonra Android ve iOS aygıtlarda kullanımda olacak.

Yeni özelliklere dışında iOS kullanıcıları giflere direkt ulaşmak için “/gif” kısayolunu kullanacaklar. Tekrar iOS kullanıcıları, ¯_(ツ)_/¯ ve (╯°□°)╯︵ ┻━┻  sözleri için sırasıyla “/shrug ve /tableflip” komutlarını kullanacaklar. Ek olarak Meta, önümüzdeki günlerde kullanıcıların Messenger üzerinden para transferi ve ödeme yapmasını sağlayacak elektronik ödeme sistemi olan “/pay” kısayolunu da sunacak.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Facebook Messenger’ın yeni işlevleri nasıl? Niyetlerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.