TikTok’a İzleme Geçmişi Özelliği Geliyor

Son devirlerin hem en tanınan hem de içerikleri nedeniyle en tartışılan toplumsal medya platformu TikTok‘un yeni bir özellik üzerinde çalıştığı açığa çıktı. Twitter’da paylaşılan manzaralara nazaran TikTok, yakın bir gelecekte geçmiş periyotlarda izlenen içeriklere ulaşılmasını sağlayacak. Lakin bu özellik, öbür platformlardaki emsal özelliklerden bir nebze de olsa farklı olacak.

Edinilen bilgilere nazaran TikTok taşınabilir uygulamasına “İzleme geçmişi” isimli bir seçenek daha eklenecek. Bu seçenek ile kullanıcılar, geçmişte izledikleri görüntülere çarçabuk ulaşabilecekler. Lakin TikTok, bu özelliğe mühlet hududu koymuş üzere görünüyor. Çünkü paylaşılan ekran imgelerine nazaran sadece son bir haftalık geçmiş takip edilecek. Özelliğin kapsamının ilerleyen devirlerde genişletilip genişletilmeyeceği şimdi bilinmiyor.

TikTok’un yeni özelliği işte bu türlü görünecek:

TikTok’un şimdi test basamağında olan özelliğinin kullanıcılara ne vakit sunulacağı şimdilik bilinmiyor. Lakin TikTok kullanıcıları, yakın bir gelecekte bu özellik ile tanışma imkanı yakalayabilirler üzere görünüyor. TikTok’un mevzuyla ilgili hiçbir açıklama yapmadığını belirtmek gerek.

TikTok’un geçmiş özelliği tarihte bir birinci değil. Bilhassa de YouTube üzere çevrimiçi görüntü platformları, geçmişteki içeriklere kolaylıkla ulaşılmasını sağlıyor. Lakin bu cins özellikler, birtakım kullanıcılar tarafından eleştiriliyor. Çünkü bunların kullanıcı kapalılığını etkilediği istikametinde yaygın bir inanış var. Tiktok’un izleme geçmişinin kullanıcılar tarafından nasıl değerlendirileceğini vakit gösterecek.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.