Twitter’a yeni özellik geliyor: Ortak tweet

Twitter son vakitlerde DM kısmında ileti arama, sohbet sabitleme, podcast ve gibisi birçok özellik hayata geçirdi. Bunların bir kısmı büsbütün ücretsizken, kimileri ise aylık bir abonelik gerektiren Twitter Blue kapsamında kullanıma sunuldu.

Toplumsal medya uygulamaları hakkındaki sızıntılarıyla tanınan bilakis mühendislik uzmanı Alessandro Paluzzi, Twitter platformuna yakında “ortak tweet” özelliği geleceğini söyledi. Aralık ayından beri geliştirme basamağında olan bu özellik sayesinde iki farklı kullanıcı tıpkı anda tek bir tweeti birlikte yazabilecek.

Twitter, ortak tweet özelliğiyle işbirliğini kolaylaştıracak

Paylaşılan ekran imajında de anlaşılacağı üzere bir şahısla ortak tweet yazmak için, hesabının herkese açık olması ve sizi takip ediyor olması gerekecek. Bu iki ihtiyaçtan birini karşılamayan rastgele bir hesap, ortak tweet özelliğinden ne yazık ki faydalanamayacak.

Birlikte tweet yazmak üzere bir kullanıcıya istek gönderdiğinizde, karşıdaki kişi kabul eder etmez özellik etkin hale gelecek. Yazdığınız tweet hem sizin hem de onun Twitter profilinde gözükecek ve her iki hesabın takipçilerinin vakit çizelgesine de düşecek. Ek olarak tweette müelliflerin kullanıcı isimleri da herkese açık bir halde yer alacak.

Instagram’da da var

Collabs (Ortak Çalışma) özelliğini getiren tek platform Twitter değil. Geçen sene Ekim ayından itibaren Instagram’da kullanılabiliyor. Ana sayfada gezinirken bir fotoğraf yahut görüntüde “shiftdelenet ve yesilrobotnet” halinde, iki farklı kullanıcı hesabının yer aldığını görmüş olabilirsiniz.

Twitter’ın ortak tweet fonksiyonu de bu türlü çalışacak. Alessandro Paluzzi, bu özelliğin yakında kullanıma sunulacağını belirtti. Lakin somut bir tarih bilgisi paylaşmadı.

Sizler bu mevzuda neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında yahut SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.