YouTube’a Videoya ‘Emoji Atma’ Özelliği Geliyor

Yıllardır gelen yeni özelliklerle devasa bir toplumsal medya platformuna dönüşen YouTube, kullanıcılarının görüntüyle daha fazla etkileşime girmesini sağlayacak yeni bir özelliğini bugün duyurdu. YouTube Takviye sayfasında paylaşılan yeni blog yazısı, vakit etiketli yorumların akabinde bu defa bir görüntüdeki muhakkak bir ana tepki verilmesinin önünün açılacağını paylaştı.

Şu anda sayılı YouTube kanalında etkinleştirilen yeni deneysel özellik, vakit etiketli yorumlara misal biçimde izleyenlerin görüntünün muhakkak bir anına emojiyle reaksiyon vermesini sağlıyor. Kullanıcıların verdikleri reaksiyonlar, görüntü oynatılırken tepkiler kısmının açılmasıyla görüntü üzerinde görüntülenebiliyor.

YouTube’un görüntüye emoji atma özelliği bu türlü gözükecek

Özellik, rastgele bir tepkisi hangi kullanıcının attığı göstermeyecek. Tepkiler, sırf emoji halinde anonim bir biçimde gözükecek. YouTube, blog yazısında birkaç farklı tepki denediğini ve bu testin gidişatına nazaran tepkilerin şekilleneceğini belirtti.

Paylaşılan blog yazısına nazaran özelliği emeli, YouTube’a bir tıp topluluk duygusu getirmek olacak. Tepkiler özelliğini ve önümüzdeki devirde gelecek yeni test özelliklerini denemek isteyen kullanıcılar, YouTube’un Android sürümünde bu kontağa tıklayarak test kullanıcısı olabilir ve özelliği deneyebilirler.

Kaynak: Webtekno

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.