Samsung Twitter’da OPPO’nun Telefonunu Beğendi; Herkes Şaşırıp Kaldı

Katlanabilir telefonlar konusunda, şu an için Samsung’un eline kimsenin su dökemeyeceğini biliyoruz. Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3‘ün büyük başarısı ile, Samsung bu yeni alandaki liderliğini perçinlendi ve öbür firmaların onun yanına yaklaşması, en azında şu periyotta güç görünüyor.

Son periyotlarda katlanabilir telefon alanında Huawei ve OPPO‘yu da etkin olarak görüyoruz. Eserlerinin birçoklarını Çin pazarına özel olarak hazırlıyor olsalar da, rekabet açısından Samsung’a karşı çıkabilecekmiş üzere görünüyorlar. Samsung da bu fikirde olduğunu söylüyor. Firma, resmi Twitter hesabında Oppo’nun Find N modelini övdü. Bunu bilerek yapıp yapmadığı ise muhakkak değil.  

Bir OPPO ve OnePlus PR yöneticisi, Twitter’da OPPO Find N’nin bir GIF imgesini yayınladı ve herkese günümüzün akıllı telefonlarının hiç de sıkıcı olmadığını hatırlattı. Birden fazla cevap aldı, fakat göze çarpanı, Samsung Mobile ABD Twitter hesabından gelen bildiriydi. Samsung, tweet’te OPPO’nun telefonunu “inanılmaz” olarak yorumladı.

Her ne kadar iletide OPPO modelinden kelam ediliyor olsa da Samsung’un bunu Galaxy Fold serisinden bir aygıtla karıştırdığını ve bu yüzden övgüyle kelam ettiğini düşünenlerin sayısı epey fazla. Alternatif olarak, katlanabilir telefonları genel olarak desteklemek için de bu iletisi atmış da olabilirler. Ne de olsa bu yeni segment, varlığını Samsung’un başarılı modellerine ve pazarlama başarısına borçlu.

Kaynak: Chip

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.