Twitter Profesyonel Hesapları herkese açıyor: Bazı şartları var!

Toplumsal medya devi Twitter, dün işletme hesabından yaptığı paylaşımla kullanıcılarına muştuyu verdi. Gönderide artık tüm kullanıcıların Profesyonel Hesaba geçebileceğini ve özelliklerini kullanabileceğini açıkladı. Lakin toplumsal medya platformu bunun olması için muhakkak kurallar da sundu.

Twitter, Profesyonel Hesap özelliğini birinci olarak geçtiğimiz yıl Nisan ayında test etmeye başlamıştı. Daha sonra Eylül ayında da başta işletmeler olmak üzere müracaatları kabul etmeye başladı. Pekala, Profesyonel Hesaba nasıl geçilir ve kaideleri neler? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

Twitter, profesyonel hesaplar için kimi kaideler sunuyor

Yeni özellik sayesinde artık tüm Twitter kullanıcılar, Profesyonel Hesap oluşturabilirler. Ancak kullanıcıların şu kuralları sağlaması gerekiyor:

  • Kullanıcıların geçmişte Twitter Kullanıcı Kontratını birden fazla ihlal etmemiş olması gerekiyor.
  • Hesap ismi, biyografi metni ve profil fotoğrafı düzenlemeleri eksiksiz ve gerçek olmalıdır.
  • Hesap, gerçek kimlikle oluşmalıdır. Oburunun kimliği, markası ya da kuruluşu altında olmamalıdır. Parodi ya da hayran hesapları, hayvanlar ya da kurgusal karakterler Profesyonel Hesap için uygun değildir.

Profesyonel Hesaba geçmek için ise şu adımları izlemek kâfi:

Ana sayfada> araç çubuğunu >Profesyoneller için Twitter >Kabul et ve devam et

Twitter kullanıcıları, bilhassa rastgele bir işletme hesabı olan hesapların bu yeni güncellemeyi kullanması bekleniyor. Zira toplumsal medyadaki görünüm ve erişimler marka bilinirliği açısından dikkat ediliyor.

Profesyonel hesaba geçişin herkes tarafından erişilmesi, Twitter’ın rakibi olan Instagram’da esasen bulunuyor. Toplumsal medya hesaplarının birbirinden özellik alması, ortalarındaki rekabeti kızıştırıyor. Yeni özellikler ise kullanıcıların rahat bir tecrübe sağlıyor.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter’ın Profesyonel Hesap erişimini herkese açması nasıl bir tesir yapacak? Fikirlerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.