WhatsApp, kullanıcıların merakla beklediği güncellemeyi yayınladı!

Tanınan iletileşme platformu WhatsApp, sesli iletiler için birtakım yenilikler yapacağını duyurdu. Günde ortalama 7 milyar sesli ileti gönderildiğini belirten WhatsApp, sesli ileti göndermeyi ve dinlemeyi kolaylaştırmak istiyor.

WhatsApp’ın yeni güncellemesine nazaran artık kullanıcılar bildirisi kaydederken duraklatabilir, devam ettirebilir ve göndermeden evvel tekrar dinleyebilir. Buna ek olarak sesli iletileri, sohbet dışında da dinleyebilirsiniz.

WhatsApp’tan sesli bildiri için yeni özellikler

WhatsApp, sesli bildiriler kısmını tüm kullanıcıları için güncellediğini açıkladı. Günde ortalama 7 milyar sesli ileti gönderildiğini belirten WhatsApp, sesli bildirilerin düşündüğümüzden daha tanınan olduğunu gösterdi.

WhatsApp’ın yeni özellikleri bildirileri dinlemeyi ve yanıtlamayı daha kolay hale getirmeyi hedefliyor. Yenilikler ortasında sohbet dışı oynatma, sesli bildiri için denetim kontrolü ve bildiri yazarken sesi oynatmaya devam etme bulunuyor.

İletileşme platformunun yeni duraklatma ve devam ettirme özelliği sayesinde sesi tek seferde kaydetme sorunu ortadan kalkıyor. Taslak önizleme ise kaydınızı göndermeden evvel dinlemenize imkan tanıyor. Bu, bilhassa yanlış şahsa ileti göndermeyi engelleyecek.

WhatsApp için kritik olan bir başka yenilik, uzun iletileri dinlemeyi kolaylaştıracak. Kullanıcılara 1,5x ve 2x süratlerde dinleme imkanı veren süratli oynatma ve ayrıyeten duraklatma tuşu sunulacak.

  • Sohbet Dışında Oynatma: Kullanıcılar artık sohbet dışında bir bildirisi dinleyebilir, böylelikle muhakkak bir sohbet penceresine bakmak yerine çoklu vazife yapabilir ve diğer şeylere katılabilirler. Kaydı
  • Duraklat/Devam Et: Bir sesli bildiri kaydederken, kullanıcılar artık kaydı duraklatabilir ve hazır olduklarında devam edebilirler.
  • Ses Titreşimi İçin Görselleştirme: WhatsApp, bildirideki ses titreşimine görsel ekledi.
  • Taslak Önizleme: Kullanıcılar artık sesli bildirilerini göndermeden evvel dinleyebilir.
  • Oynatmayı Hatırla: Bir sesli bildirisi dinlerken duraklarsanız, sohbete döndüğünüzde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  • Süratli Dinleme: Hem olağan hem de yönlendirilen iletilerde bildirileri 1,5x yahut 2x süratlerde oynatabilirsiniz.

WhatsApp’ın yeni güncellemesi, kararlı sürümle birlikte Android, iOS ve Web platformlarındaki kullanıcılara dağıtılacak.

Pekala ya siz WhatsApp sesli bildiri özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.